W dzisiejszym spotkaniu, które odbyło się w gabinecie marszałka Sejmu, uczestniczyli - oprócz Viktora Orbana, Marka Kuchcińskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego - wicemarszałkowie Sejmu z PiS: Joachim Brudziński oraz Ryszard Terlecki.

Jak poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka rozmowy dotyczyły głównie współpracy na forum Unii Europejskiej oraz zacieśnianie stosunków dwustronnych.

"Politycy rozmawiali o przyszłości Wspólnoty. Zgodzili się, że Europa Środkowa jest dla UE szansą, jako lider stojący na straży traktatowych podstaw Unii" - powiedział Grzegrzółka.

 

W dyskusji - jak dodał - poruszano również inne kwestie europejskie, dotyczące m.in. współpracy w zakresie bezpieczeństwa, stanowiska Polski i Węgier w sprawie kryzysu migracyjnego czy zmian demograficznych.

Spotkanie w Sejmie odbyło się w ramach oficjalnej wizyty Viktora Orbana w Warszawie. Szef węgierskiego rządu rozmawiał również z premier Beatą Szydło, prezydentem Andrzejem Dudą oraz marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.