SKOK Kujawiak: zarzuty i areszt dla adwokata

Sąd, na wniosek prokuratora z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, zastosował tymczasowe aresztowanie w stosunku do kolejnego podejrzanego w sprawie dotyczącej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej Kujawiak z siedzibą we Włocławku.

3839153

Obok tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy sąd, na wniosek prokuratury, zastosował w stosunku do podejrzanego również zakaz wykonywania przez niego zawodu adwokata. Związane to było z faktem, iż podejrzany występował w tej sprawie jako obrońca trzech innych osób, którym wcześniej przedstawiono zarzuty.

Podejrzany, na polecenie prokuratora, zatrzymany został przez policję w Bydgoszczy 19 września 2017 r. W tym samym dniu prokurator przedstawił mu zarzut pomocnictwa do tzw. korupcji managerskiej.

Polegało ono na negocjowaniu z pożyczkobiorcą, w imieniu jednego z członków zarządu, wysokości korzyści majątkowej. Chodziło o 80 tys. zł w zamian za pożyczkę w wysokości 1,8 mln zł. Przekazanie i przyjęcie łapówki nastąpiło, w czym czynnie uczestniczył podejrzany. Pożyczka udzielona została z naruszeniem procedur wewnętrznych, m.in. bez właściwego zabezpieczenia jej spłaty.

Przestępstwo zarzucone podejrzanemu zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Przeciwko podejrzanym w tej sprawie sformułowano już łącznie 25 zarzutów. Dotyczą one m.zin. wyłudzeń, przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 80 tys. zł, wyrządzenia szkody w majątku SKOK Kujawiak sięgającej 2 mln zł oraz nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

 


Źródło: niezalezna.pl

#SKOK Kujawiak #adwokat #prokuratura #policja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo