Kolejny krok wzmacniający pozycję pracownika

  

Płaca minimalna w 2018 r. wzrośnie o 5 proc. i wyniesie 2100 zł miesięcznie. Oznacza to, że jej wzrost być może będzie wyższy od nominalnego wzrostu PKB, a więc większy kawałek tortu trafi do najmniej zarabiających. I dzięki temu nieco zmniejszą się nierówności.

Trzeba uczciwie przyznać, że obecna ekipa rządząca zrobiła wiele, by wzmocnić pozycję pracowników. W ciągu dwóch lat podniesie ona płacę minimalną o niemal 14 proc. – z 1850 zł do 2100 zł. Jej wzrost w 2017 r. był nawet większy niż propozycja związków zawodowych, co jest dotychczasowym ewenementem. Obecnie rządząca koalicja znacznie ograniczyła też omijanie płacy minimalnej dzięki wprowadzeniu godzinowej stawki minimalnej. Pozycję negocjacyjną pracowników wychowujących dzieci znacznie wzmocniło też 500+. W tej sytuacji trudno się dziwić, że największy związek zawodowy NSZZ „Solidarność” popiera wiele działań obecnego rządu i niespecjalnie chce przeciw niemu występować. Można różnie odbierać tak bliskie relacje między władzą a związkiem, ale jak na razie pracownikom wychodzi to na dobre.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts