Hakerzy pomogą zwalczać karuzele VAT-owskie?

/ Pexels

  

Ministerstwo Finansów współorganizuje maraton informatyczny w Krakowie. W imprezie pod nazwą hackathon uczestniczyć ma ponad 2 tys. programistów z całego świata. Resort chciałby wykorzystać ich umiejętności w uszczelnianiu systemu podatkowego - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

"Jesteśmy otwarci na rozwiązania prezentowane przez najlepszych specjalistów z całego świata dotyczące uszczelnienia systemu podatkowego. Chcemy pokazać im, że praca w Ministerstwie Finansów jest pełna wyzwań i ucieszy najzdolniejszych, chcących na co dzień rozwiązywać hackathonowe zadania"

- powiedział w rozmowie z "DGP" wiceminister finansów Paweł Gruza.

Dwudniowy hackathon odbędzie się pod koniec października w Krakowie. Obok ministerstwa, oficjalnym partnerem imprezy są miasto Kraków i Google Developers.

Jak pisze "DGP", ministerstwo zamierza postawić przed informatykami zadanie konkursowe i liczy na "rozwiązania pomagające wyśledzić karuzele vatowskie". Na zwycięzców czeka nagroda finansowa i być może oferta dalszej współpracy z ministerstwem.

Jak wskazuje dziennik, Polska nie byłaby pionierem w takich działaniach - amerykańskie FBI czy brytyjski MI5 już wykorzystują wiedzę hakerów do walki z przestępcami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przysięga 60 kolejnych terytorialsów

/ terytorialsi.wp.mil.pl

  

W jednostce wojskowej w Braniewie 60 nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę. Wśród nowych terytorialsów są m.in. absolwenci klas mundurowych.

Żołnierze, którzy w niedzielę w Braniewie złożyli przysięgę, wejdą w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nowi żołnierze pochodzą z Elbląga, Braniewa, Bartoszyc, Giżycka, czy Morąga. Do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej wstąpili m.in. informatyk, logistyk, budowlaniec, mechanik, studenci różnych kierunków. Dużą grupę stanowili uczniowie szkół średnich i tegoroczni absolwenci klas mundurowych.

"Jestem przekonany, że sprostacie wszystkim niełatwym wyzwaniom, do czego zobowiązuje żołnierska przysięga" - napisał do przysięgających członków WOT minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

"Gdy nie nosicie munduru, realizujecie się w różnych obowiązkach, w różnych rolach. Jednakże łączy was wszystkich jedna wspólna myśl i pragnienie - to chęć służenia sprawie większej, niż indywidualne losy każdego z nas. To służba ojczyźnie"

- powiedział dowódca 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Mirosław Bryś.

Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej w całej Polsce służbę pełni ponad 20 tys. żołnierzy, w tym ponad 2 tys. terytorialsów z Warmii i Mazur.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl