Odznaczenie dla szefa Sztabu Generalnego WP

Szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Leszek Surawski otrzymał odznakę pamiątkową Muzeum Wojska Polskiego.

mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/1_1568.html

Generał Surawski odebrał wyróżnienie z rąk dyrektora Muzeum WP dr. Adama Buławy. Wśród uhonorowanych odznaką pamiątkową znaleźli się także m.in. sekretarz stanu w MON Michał Dworczyk, sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak i prezes IPN dr Jarosław Szarek.
 
Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 18 września, podczas otwarcia konferencji „Bohaterowie i ciche bohaterki, rzecz o ofiarach Katynia i losach ich rodzin”, w siedzibie Muzeum Katyńskiego na warszawskiej Cytadeli. W uroczystości otwarcia konferencji udział wzięli m.in. przedstawiciele krewnych ofiar NKWD z 1940 r., przedstawiciele Wojska Polskiego, duchowieństwa, korpusu dyplomatycznego, a także weterani walk o niepodległość Polski i dawni działacze opozycji antykomunistycznej w Polsce.

Odznaka pamiątkowa Muzeum Wojska Polskiego jest wyrazem uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla Muzeum Wojska Polskiego. Stanowi dowód uznania za ofiarną i sumienną pracę oraz służbę na rzecz obronności Rzeczypospolitej Polskiej. Nadawana jest dla podkreślenia szczególnych zasług żołnierzy zawodowych, pracowników wojska oraz innych osób fizycznych i prawnych.

 

 Źródło: SG WP

 

#Surawski #generał #odznaczenie #medal #Muzeum WP

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo