„Rosja ćwiczy wojnę z NATO”. Już dziś w kioskach aktualny numer tygodnika „Gazeta Polska”

Udostępnij

Od dziś dostępny jest najnowszy numer tygodnika „Gazeta Polska” głównym tematem którego są rosyjskie ćwiczenia wojskowe przy granicy z europejskimi członkami NATO. Wywiad ze znanym historykiem, współautorem głośnych publikacji „Wysadzić Rosję” oraz „Korporacja Zabjców” Jurijem Felsztyńskim. Tekst Grzegorza Wierzchołowskiego „Tomasz Piątek i jego tajemnice”. Śledztwo Doroty Kani „Promocja na bohaterach” i skandale wywołanym przez Fundację „Niezłomni w Ejszyszkach na Litwie.

O tym co znajda państwo w numerze szczegółowiej poniżej:

Maciej Kożuszek rozmawia z Jurijem Felsztyńskim

Fragment tej rozmowy

...Rosja nie tylko zaatakowała wschodnią Ukrainę, ale też rozpoczęła bardzo agresywne działania wobec swoich sąsiadów, a właściwie na całym świecie. Rosyjskie samoloty naruszały przestrzeń powietrzną państw bałtyckich, łodzie podwodne pojawiały się na wodach nieopodal Szwecji. Wobec tego zagrożenia wydaje się, że Finowie i Szwedzi zaczęli poważnie myśleć o dołączeniu do NATO. Reakcja Rosji była jednak jednoznaczna. Dano im wtedy do zrozumienia, że rosyjskie wojska nie są tak daleko i w razie potrzeby będą reagować. Putin ma paranoję na punkcie NATO. Myślę, iż bał się nawet tego, że Łukaszenka w pewnym momencie podejmie starania o przystąpienia do sojuszu. Ta cicha aneksja Białorusi ma wykluczyć taką ewentualność.

Wojciech Mucha oraz Jakub Augustyn Maciejewski w artykule „Patrząc na „zapad”

Rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-17 są oprócz operacji wojskowo-politycznej także potężnym narzędziem dezinformacji. Narzędziem, które w długofalowej strategii ma pokazać Europie i światu Rosję jako kraj nieobliczalny i niebezpieczny. Samym Rosjanom – potęgę Władimira Putina.

Grzegorz Wierzchołowski pisze „Piątek i jego tajemnice”

Tomasz Piątek w swojej książce „Macierewicz i jego tajemnice” w akrobatyczny sposób powiązał obecnego szefa MON z Kremlem. Tymczasem dużo ciekawsze – i przede wszystkim realne – są zagraniczne układy środowiska związanego z samym Piątkiem.

Dorota Kania „Promocja na bohaterach” kulisy działania Fundacji „Niezłomni”

Przy mogiłach obok kościoła kilka osób rozkopuje ziemię i robi sobie zdjęcia. Odjeżdżają po niedbałym zasypaniu grobów. Wkrótce okazuje się, że byli to przedstawiciele Fundacji „Niezłomni” im. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka, której działalność niemal od początku jej powstania w 2013 r. budzi kontrowersje.

Felietony: Piotra Wielguckiego, Jacka Liziniewicza, Joanny Lichockiej, Tadeusza Płużańskiego, Roberta Tekieli, Wojciecha Muchy, Ryszarda Czarneckiego, Tomasza P. Terlikowskiego, Jana Pospieszalskiego, Tomasza Łysiaka oraz jedyny małżeński felieton w prasie Katarzyny Gójskiej I Michała Rachonia.

 


Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Tagi
Wczytuję komentarze...

     

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts