US Navy z kolejnymi Super Hornetami

/ flickr.com

  

Amerykański koncern Boeing otrzymał od Pentagonu modyfikację do kontraktu wartego 676.6 miliona dolarów na produkcję myśliwców F/A-18E oraz F/A-18F Super Hornet dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (US. Navy).

O wprowadzonych zmianach do kontraktu na sześć samolotów F/A-18E oraz osiem myśliwców F/A-18F poinformował amerykański Departament Obrony, który zaznaczył że zakończenie prac nastąpi do 2019 roku.

Seria wielozadaniowych myśliwców F/A-18 (na zdjęciu) może operować z któtkich lądowisk oraz lotniskowców. Maszyny te sprawdzają się świetnie zarówno w uzyskaniu przewagi powietrznej jak i atakowaniu celów naziemnych. Jednoosobowy F/A 18E Super Hornet, jak i dwuosobowy F/A 18F Super Hornet dysponują zasięgiem operacyjnym 1095 km, jednak dzięki możliwości tankowania w powietrzu możliwe jest znaczne ich zwiększenie. Samoloty te osiągają maksymalną prędkość 2250 km/h i mogą operować na pułapie 15 tysięcy metrów. Ich uzbrojenie stanowi działko M61 Vulcan, ponadto posiadają 11 węzłów uzbrojenia, pod które może podczepić amunicję o łącznej masie 8050 kg, na którą składają się m.in. pociski rakietowe powietrze-powietrze AIM-9 Sidewinder, kierowane pociski rakietowe powietrze-ziemia AGM-65 Maverick, AGM-158 JASSM, AGM-84H/K SLAM-ER, bomby samolotowe Paveway oraz bomby kasetowe CBU-87 CFM.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Skąd Lubnauer bierze takie dane? "Dzieci nie piją cały dzień - przez kolejki do toalet w szkołach"

Katarzyna Lubnauer / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Katarzyna Lubnauer opowiedziała nieprawdopodobną historię w studio TVN24. Wynikało z niej, że dzieci w wieku szkolnym nie piją przez cały dzień. Wszystko przez ogromne kolejki... do toalety.

Katarzyna Lubnauer opowiedziała o swojej rozmowie z taksówkarzem, który wiózł ją do studia TVN24. Córka mężczyzny - według relacji posłanki - chodzi do technikum, w którym zamiast "czterystu kilkudziesięciu jest ponad dziewięćset dzieci”.

To ma doprowadzać do ogromnych kolejek do toalet. Córka taksówkarza podobno nie pije przez cały dzień, bo nie ma kiedy iść do łazienki.

[polecam:https://niezalezna.pl/286554-gleboka-analiza-lubnauer-schetyna-nie-walczy-o-premierostwo-bo-tvp-stosuje-hejt]

Ona przyznała się ostatnio rodzicom, że nie ma czasu na pójście do toalety, bo na przerwach się nie da dostać, w związku z czym ona cały dzień nie pije

– stwierdziła Lubnauer.

[polecam:https://niezalezna.pl/277114-przez-jedzenie-bananow-gina-orangutany-goraca-dyskusja-w-jedziemy-po-slowach-lubnauer]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvn24.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl