Klub Kukiz'15 złożył w piątek do marszałka Sejmu projekt uchwały ws. powołania komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych podejmowanych celem zapobieżenia zaniżonym wpływom do budżetu państwa z podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego. Projekt zakłada, że komisja będzie badać okres od 2007 do 2017 roku.

Nie chodzi już o same wyłudzenia, tylko o to, dlaczego urzędnicy, którzy ciężkie pieniądze biorą, przede wszystkim z PO, nie reagowali. Ja to nazywam indolencją rządzenia, to jest grzech zaniechania, to jest przestępstwo, które Polskę kosztowało setki miliardów – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Marek Jakubiak.

Poseł ugrupowania Kukiz'15 podkreślił, że "każda komisja nadzwyczajna do spraw jakichkolwiek ma badać styk przedsiębiorczości z polityką".

Nas bardziej politycy interesują niż przestępcy. Przestępcy mają być ścigani przez prokuraturę i nasze trzyliterówki, nie chcemy w tę sferę wchodzić, od tego są państwowe urzędy – wskazał.

Marek Jakubiak nie przebierając w słowach wypowiedział się również o Platformie Obywateskiej.

Dzisiaj już sporo wiemy, zaręczam państwu, że będzie to jazda bez trzymanki, naprawdę – zapowiedział, odnosząc się do komisji VAT.

Nie, nie, bo jeszcze powyjeżdżają z kraju i taki będzie finał, trzeba będzie ich gdzieś szukać po świecie – odpowiedział, dopytywany o szczegóły.