Poważne kłopoty znanego przewoźnika

Ryanair ma spore problemy. "Przewoźnik w Polsce obsługuje jedną trzecią rynku. Do końca października linie lotnicze mają odwołać dwa tysiące lotów na całym świecie" – informuje Radio RMF FM.

wikipedia.org/Ruthann from Western Ireland - EI-DPN, Ryanair 737-8AS cabin layout./CC BY 2.0

Zdaniem RMF FM do kłopotów Ryanaira, jednego z tańszych przewoźników, doprowadziły oszczędności i agresywna taktyka biznesowa.

Na początku roku planowali oni współpracę z inną, tanią linią – Norwegian. Pomimo tego, że rozmowy się przeciągały, na początku września je zerwano. Ryanair twierdzi, że to z powodów kłopotów finansowych konkurencyjnej linii.

W odpowiedzi na zerwane rozmowy, Norwegian bardzo szybko podkupił kilkudziesięciu pilotów Ryanaira, z całej Europy. Zachęcić miały ich do tego pieniądze – przewoźnik z Irlandii od lat redukował wynagrodzenia swoich pracowników.

Oficjalnie Ryanair tłumaczy swoje problemy chęcią poprawienia punktualności lotów, złą pogodą nad Europą i strajkami obsługi lotnisk we Francji – informuje RMF FM, przestrzegając jednocześnie, że pasażerowie, którzy już kupili bilety, powinni kontrolować, jak wygląda sytuacja ich lotu. Czujnośc trzeba zachować zwłaszcza z tego powodu, że Ryanair przekazuje informacje o odwołaniu połączenia bardzo późno – nawet w dniu wylotu i tylko pocztą elektroniczną lub SMS-em.

 


 

 

 Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

#Ryanair #kłopoty #przewoźnik

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo