Sukces polskich snajperów na Litwie

W środę i czwartek odbyły się na Litwie XII Międzynarodowe Zawody Strzeleckie strzelców wyborowych pod nazwą "Sniper Fest 2017". Polskę reprezentował pięcioosobowy zespół żołnierzy 1. Batalionu kawalerii powietrznej. Wśród 30 zespołów uczestniczących w zawodach reprezentacja Polski zajęła wysokie, trzecie miejsce.

mat. 25. BKPow. / http://25bkpow.wp.mil.pl/pl/149_1063.html

Jak podaje oficjalny portal 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, zawody rozpoczęły się treningiem dla całego stanu osobowego startujących zawodników. Rozegrano cztery konkurencje, w których cała drużyna pracowała na wynik. Punktacja na zawodach była skomplikowana. Punkty można było zyskać, jak również szybko stracić. Punkty ujemne były przyznawane m.in. za źle wybrany cel. Zmagano się w konkurencjach, w których oceniano: precyzję strzału, to, jak strzelcy radzą sobie na krótkich i długich dystansach i jak sobie radzą z wiatrem. Strzelano z różnych postaw strzeleckich do różnorakich celów. Każdy uczestnik rozpoczął zmagania od ustawienia sprzętu, (tzw. „ZERO” na 100 m). Dalszą częścią pierwszego dnia zawodów był trening indywidualny.

Właściwa rywalizacja startujących drużyn rozpoczęła się 14 września i trwała przez cały dzień. Wygrali zawodnicy z Danii, drugie miejsce zajęła reprezentacja Norwegii. Reprezentacja 25. BKPow zajęła trzecie miejsce, co jest doskonałym wynikiem, gdyż o miejsce na podium konkurowało aż 30 zespołów z 8 państw - czytamy na portalu. 

 

 


Źródło: 25. BKPow.

#zawody strzeleckie #Litwa #kawalerzyści #Polska #Sukces #armia

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo