Chore imperium

  

Według rosyjskich służb sanitarnych tylko 10-12 proc. rosyjskich dzieci jest zupełnie zdrowych, a ponad połowa cierpi na choroby przewlekłe. Średnia spodziewana długość życia to 72 lata. Dla mężczyzn jednak już tylko 65, bo co czwarty umiera przed 55. urodzinami, głównie z powodu pijaństwa.

Ktoś powie, że w innych krajach posowieckich jest podobnie. Ale większość z nich chce uciec od sowieckiej przeszłości i standardów. Rosja zaś jest dumna z tego dziedzictwa, które w istocie przyniosło jej tylko zapaść cywilizacyjną. Senator John McCain uważa, że „Rosja to stacja benzynowa przebrana za państwo”. Bo po co jest państwo? Na przykład po to, by dbać o bezpieczeństwo obywateli. W tym to elementarne, czyli zdrowie. Rosja woli jednak wydawać petrodolary na interwencje wojskowe w innych krajach, gigantyczne manewry w stylu „Zapad-17” albo armię internetowych trolli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts