Gdyby wybory odbywały się we wrześniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 19 proc. poparcia, ugrupowanie Kukiz'15 – 8 proc., 6 proc. osiągnęłaby Nowoczesna, a 5 proc. PSL – wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Wynik PiS oznacza, że grupa osób deklarujących poparcie dla tej partii zwiększyła się w porównaniu z sondażem z sierpnia o 2 punkty procentowe. Notowania PO zmniejszyły się o 1 punkt proc. w stosunku do sondażu z poprzedniego miesiąca.

Poparcie dla Kukiz'15 i Nowoczesnej nie zmieniło się w porównaniu do sondażu z sierpnia.

Na granicy wyborczego progu znalazł się w tym miesiącu PSL, popierany przez 5 proc. głosujących (wzrost poparcia o 1 punkt proc. w porównaniu z badaniem z ubiegłego miesiąca).

Wyniki są jeszcze bardziej korzystne dla PiS w grupie wyborców deklarujących poparcie dla konkretnych ugrupowań.

Jak już dziś informowaliśmy, zgodnie z najnowszym sondażem, przeprowadzonym przez IPSOS na zlecenie TVP, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 39 proc. poparcia i oznacza to wzrost o 1 pkt proc. 

Badanie przynosi złe wieści dla partii opozycji totalnej. Druga w sondażu – Platforma Obywatelska – ma zaledwie 20 proc. poparcia i oznacza to spadek o 4 pkt proc, zaś na Nowoczesną głos oddałoby 11 proc. wyborców (wzrost o 1 pkt proc.)

Z kolei Kukiz'15 cieszy się poparciem na poziomie 9 proc. (spadek o 2 pkt proc.).