Tak zostali ośmieszeni politycy Platformy. Wystarczyło zaledwie 40 sekund!

Opozycja totalna - od czasu nawałnicy jaka przeszła na początku sierpnia - do walki politycznej wykorzystuje absurdalny argument, że w usuwanie skutków nawałnic nie są zaangażowane Wojska Obrony Terytorialnej. Posłowie Platformy Obywatelskiej "zapomnieli" tylko, że żołnierzy WOT... nie ma na Pomorzu. Za sprawą właśnie Platformy.

Zrzut ekranu z youtube.com

Jednym z zadań Wojsk Obrony Terytorialnej jest "ochrona ludności przed skutkami klęsk żywiołowych, likwidacja ich skutków, ochrona mienia, akcje poszukiwawcze oraz ratowanie lub ochrona zdrowia i życia ludzkiego, a także udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego". Ten właśnie zapis wykorzystują politycy opozycji do ataków na rząd i WOT.

To bardzo brzydka gra, w której wykorzystywana jest ludzka tragedia. Poza tym jakoś "zapomnieli", że to właśnie politycy PO uniemożliwili stworzenie oddziałów WOT na Pomorzu.

O tym fakcie przypomniała Platformie Obywatelskiej z sejmowej mównicy poseł koła Republikanie, Anna Siarkowska. Wyjaśniła również dlaczego Wojsk Obrony Terytorialnej nie można przesuwać z jednego terenu na drugi.


 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#nawałnice #Wojska Obrony Terytorialnej #PO #WOT #Sejm #Anna Siarkowska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo