Potrafią tylko grozić?! Jeśli Polska nie przyjmie uchodźców: "to przestanie być członkiem Unii i tyle"

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- Jeśli Polska odmówi wykonania wyroku, to przestanie być członkiem Unii i tyle - zagroził szef MSZ Luksemburga Jean Asselborn. Oczywiście, chodzi o sprzeciw wobec zmuszania do przyjmowania imigrantów. Reakcja ministra Mariusza Błaszczaka była natychmiastowa: "polityka relokacji jest złym rozwiązaniem, które potęguje problem migracji".

Politycy z krajów Europy Zachodniej nie potrafią sobie poradzić z problemem imigrantów, a ich jedyny pomysł to kierowanie przybyszów do kolejnych państw. Gdy Polska, Słowacja, Węgry, Czechy stanowczo sprzeciwiają się przymusowej relokacji, to stać ich jedynie na groźby. Dotychczas straszyli głównie odcięciem funduszy. Wczoraj wieczorem pojawiła się kolejna pogróżka.

- Jeśli Polska chce pozostać członkiem Unii Europejskiej, to musi respektować decyzje Trybunału Sprawiedliwości. To oczywiste, to zasada państwa prawa - stwierdził minister spraw zagranicznych i migracji Luksemburga Jean Asselborn, cytowany przez Polsat News. W taki sposób odpowiedział polskim dziennikarzom na pytanie, co się stanie, jeśli Polska ostatecznie nie przyjmie uchodźców.

Skandaliczne słowa padły po zakończeniu pierwszej części rozmów unijnych ministrów spraw wewnętrznych na temat migracji i walki z terroryzmem.

"Było to pierwsze spotkanie ministrów po tym, jak unijny Trybunał Sprawiedliwości oddalił w środę skargi Słowacji i Węgier na decyzję o obowiązkowej relokacji uchodźców przebywających w Grecji i we Włoszech. Sędziowie uznali, że mechanizm jest proporcjonalny. Słowację i Węgry popierała Polska" - przypomina polsatnews.pl

Na tym jednak Asselborn nie poprzestał.

- Jeśli Polska odmówi wykonania wyroku, to przestanie być członkiem Unii i tyle. Jeśli nie respektujemy reguł UE, to nie jesteśmy jej członkiem. Nie wydaje mi się, żeby Polska chciała znaleźć się w takiej sytuacji - zagroził.

W Brukseli był również minister Mariusz Błaszczak, który zapewnił, że Polska nie zmieni zdania ws. przyjmowania uchodźców.

- Nasza polityka jest konsekwentna. Powiedziałem to dziś swoim partnerom. Polityka relokacji jest złym rozwiązaniem, które potęguje problem migracji, otwiera granice i przysparza pożytku przemytnikom ludzi. Wciąż liczę na obudzenie się Europy - powiedział szef MSWiA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zatrzymani za słodkie oszustwa

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Sezon wakacyjny w pełni. Dlatego też nie dziwi fakt, że wraz z rosnącym ruchem turystycznym wzmogła się działalność wszelkiego rodzaju oszustów, którzy żerują na ludzkiej niewiedzy, bądź naiwności.

Mimo prowadzonych przez policję i lokalne władze działalności prewencyjnej, w dalszym ciągu znajdują się ludzie, którzy próbują swojego szczęścia w ustawionej grze pt. „trzy kubki” i jej licznych odmianach. Zarówno nad morzem, jak i w górach, policjanci cały czas zatrzymują osoby, które próbują oszukiwać turystów.

W Zakopanem pojawiła się metoda na tzw. cukierki, w której gracze zgadują, ile słodyczy znajduje się pod kartonikiem. W ubiegłą niedzielę (11 sierpnia br.) patrolujący stolicę Tatr funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, zatrzymali 32-letniego mieszkańca Siewierza, który mimo znajdujących się na jego prowizorycznym stoisku słodyczy, oferował jedynie gorycz porażki.

Obok cukierkowego hazardzisty, stał 37-letni mężczyzna oraz 32-letnia kobieta -  oboje mieszkańcy Gliwic. Ci przekonywali niezdecydowanych hasłami typu: „Kurde wygrywają, można obstawiać!”. Wciągniętych w grę turystów namawiali, by obstawiać coraz większe sumy pieniędzy.

Za organizowanie gier hazardowych (art.128 Kodeksu Wykroczeń) policjanci sporządzają wnioski o ukaranie do sądu, gdzie oszustom grozi kara grzywny do 5000 zł, a nawet 30 dni aresztu. W myśl przepisów prawa przepadkowi ulegają także pieniądze znalezione przy oszustach. Tym razem było to 1700 zł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl