Dorota Kania: „Reforma sądownictwa jest otwarciem IV RP. Musi nastąpić bardzo szybko”

Reforma sądownictwa jest niezbędna dla uzdrowienia systemu politycznego i społecznego. Jest otwarciem IV RP, o której mówił w przedwyborczych wystąpieniach Andrzej Duda - powiedziała dziś w TVP Info redaktor naczelna Telewizji Republika Dorota Kania. Jak dodała, ma nadzieję, że ustawa prezydenta zostanie wprowadzona bardzo szynko będzie lepsza, ale „będzie szła w tym samym kierunku” co ustawy PiS. - Liczę, że pan prezydent (...) uwzględni wolę swoich wyborców - podkreśliła.

screen Telewizja Republika

Dziś w Pałacu PRezydenckim Andrzej Duda spotyka się z przedstawicielami klubów parlamentarnych w sprawie ustaw reformujących sądownictwo. Sprawę w TVP Info komentowała redaktor naczelna Telewizji Republika, Dorota Kania.

Ja przede wszystkim spodziewam się, że ustawy będą bardzo szybko wprowadzone do Sejmu. Ja oczekuję tego jako obywatel, i myślę, że tego oczekują też wyborcy pana prezydenta. Reforma jest niezbędna dla uzdrowienia systemu politycznego i społecznego. Jest otwarciem IV RP, o której mówił w przedwyborczych wystąpieniach Andrzej Duda

- powiedziała Kania.

Redaktor naczelna TV Republika wyraziła nadzieję, że działacze PiS starali się przekonać prezydenta, aby ustawy zmierzały w tym samym kierunku co te, który opracowała grupa posłów kilka miesięcy temu. 

Cały czas mam nadzieję, że te ustawy, które będą przygotowane przez zespół pana prezydenta nie będą się wiele różniły od ustaw wprowadzanych przez PiS. Liczę, że będą lepsze, ale że szły będa w tym samym kierunku. Liczę, że pan prezydent, który mówi, że słucha głosów na temat sądownictwa, uwzględni głos byłych kolegów partyjnych, wolę suwerena, wolę swoich wyborców

- dodała Dorota Kania.

 

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

#sądy #reformy sądownictwa #prezydent #Andrzej Duda #Dorota Kania

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo