Wiceszef MON na konsultacjach w Rydze

/ CO MON

  

Podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski złożył dziś wizytę na Łotwie, podczas której wziął udział w IV Regionalnych Konsultacjach attache obrony RP, akredytowanych w państwach bałtyckich i nordyckich.

Organizowane cyklicznie spotkania attache służą omawianiu współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa Polski oraz sąsiadów znad Morza Bałtyckiego. Tegoroczne konsultacje odbywały się w Ambasadzie RP w Rydze z udziałem Ambasador RP w Republice Łotewskiej, pani Ewy Dębskiej.

Wiceminister Szatkowski spotkał się również z sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Łotwy Janisem Garisonsem. Oprócz wymiany poglądów na temat współpracy dwu i wielostronnej, minister Szatkowski zaprezentował przedstawicielom łotewskiego resortu obrony Koncepcję Obronną RP oraz rezultaty Strategicznego Przeglądu Obronnego. 

Podsekretarz stanu odwiedził ponadto, stacjonujących w bazie w Adazi, żołnierzy PKW Łotwa realizujących zadania w ramach Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim, sformowanej w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności (enhanced Forward Presence – eFP). 

Wiceminister T. Szatkowski odznaczył żołnierzy PK‎W Łotwa medalami resortowymi oraz umieścił drogowskaz z napisem "Warszawa" na słupie wskazującym kierunek do Ojczyzny. Taki kierunkowskaz to tradycja każdego polskiego kontyngentu. Od dziś ma go także nasza jednostka w Adazi na Łotwie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CO MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

"Na policjanta" dwa razy próbował oszukać tę samą kobietę

/ http://www.gdansk.policja.gov.pl/

  

Na trzy miesiące trafił do aresztu 19-letni mieszkaniec Warszawy, podejrzany o oszustwo metodą "na policjanta" - poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. sztab. Mariusz Chrzanowski. Mężczyzna dwa razy próbował okraść tę samą starszą kobietę.

Decyzją sądu 19-letni mieszkaniec Warszawy, który dwa razy metodą "na policjanta" próbował wyłudzić pieniądze od 74-letniej gdańszczanki, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. "Mundurowi z komisariatu na Przymorzu złapali mężczyznę na gorącym uczynku" - powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. sztab. Mariusz Chrzanowski.

O zdarzeniu powiadomiła policję starsza pani, która powiedziała, że padła ofiarą oszustwa.

Jak relacjonuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, 19-latek zadzwonił do niej w czwartek i powiedział, że jest policjantem, który prowadzi tajną akcję, wymierzoną przeciwko złodziejom okradającym seniorów. "Przekonywał, że jej pieniądze są w niebezpieczeństwie, ponieważ pracownicy banku współpracują z przestępcami i zamierzają wziąć na jej dane kredyt. Kazał wypłacić gotówkę z konta i przekazać osobie, która po nie przyjdzie" - mówił Chrzanowski.

74-latka pobrała z konta 25 tysięcy złotych i zostawiła je we wskazanym miejscu. Kiedy zorientowała się, że została oszukana, zadzwoniła na komisariat policji na Przymorzu.

"Funkcjonariusze dokładnie ustalili przebieg całego zdarzenia, począwszy od chwili kontaktu przestępcy z pokrzywdzoną do momentu przekazania oszustowi pieniędzy" - mówił Chrzanowski. Udzielili kobiecie porady, jak powinna się zachować, gdyby mężczyzna ponownie się z nią skontaktował.

19-latek wiedział, że kobieta ma jeszcze jedno konto w innym banku. Dzień później zadzwonił do niej i po raz drugi próbował ją oszukać. Starsza pani powiadomiła wówczas mundurowych, którzy zatrzymali podejrzanego. Prokurator postawił mu dwa zarzuty - oszustwa oraz usiłowania oszustwa, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledczy sprawdzają, czy mężczyzna ma związek z innymi, podobnymi przestępstwami. "Pracujemy również nad tym, aby odzyskać pieniądze pokrzywdzonej" - dodał Chrzanowski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts