W PE kłótnia o kobiety. Wtedy głos zabrała Jadwiga Wiśniewska

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się burzliwa debata ws. przystąpienia do konwencji stambulskiej. W imieniu delegacji PiS głos w debacie zabrała europoseł Jadwiga Wiśniewska. „Konwencja stambulska w swej istocie to niestety ideologiczny łom, który pod pozorem wspierania ofiar przemocy, sprawia, że stosunki społeczne padają ofiarą ideologii gender i radykalnego feminizmu.Przystąpienie do konwencji będzie kolejną tragiczną pomyłką UE” - oświadczyła eurodeputowana PiS.

© European Union 2017 - European Parliament". (Attribution-NonCommercial-NoDerivatives CreativeCommons licenses creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/).

Jadwiga Wiśniewska podkreśliła, że każda przemoc wobec kobiet jest patologią, z którą trzeba walczyć, jednakże konwencja stambulska nie stanowi recepty na rozwiązanie tego problemu.

- Konwencja stambulska w swej istocie to niestety ideologiczny łom, który pod pozorem wspierania ofiar przemocy, sprawia, że stosunki społeczne padają ofiarą ideologii gender i radykalnego feminizmu. Czy głosujący jutro europosłowie naprawdę chcą podpisać się pod stwierdzeniem, że przemoc wobec kobiet jest utrwalonym elementem struktury europejskiego społeczeństwa? A właśnie taki jest sens konwencji stambulskiej - wskazywała Jadwiga Wiśniewska.

Europoseł PiS zaznaczyła, że w przypadku konwencji stambulskiej cel nie uświęca środków.

- Kłamstwo powtarzane tysiąc razy, choćby w imię najwznioślejszych ideałów, nie staje się prawdą. Ideologia nie przestaje być zagrożeniem tylko dlatego, że czasem stara się stanąć po stronie bezbronnej ofiary. Przystąpienie do konwencji stambulskiej będzie kolejną tragiczną pomyłką UE, dlatego apeluję o jej odrzucenie - wezwała europoseł Wiśniewska.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, EKR

#Parlament Europejski #Jadwiga Wiśniewska #Unia Europejska #konwencja stambulska #przemoc wobec kobiet

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo