Zakończyła się msza św. w warszawskiej archikatedrze w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela zakończyła się po godz. 19 msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r.. Uczestniczył w niej m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także najważniejsi politycy tej partii, np. Antoni Macierewicz i Ryszard Czarnecki.

Nieustanne dążenie do wypełnienia prawa dekalogu powinno dokonywać się w życiu publicznym i państwowym; nie wolno nam akceptować rozwiązań zmiany prawa w oderwaniu od dekalogu - mówił ks. Zbigniew Zembrzuski podczas mszy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela odbyła się msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. Uczestniczył w niej m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Ks. Zbigniew Zembrzuski podkreślił w homilii, że nieustanne, konsekwentne dążenie do wypełnienia prawa dekalogu powinno dokonywać się nie tylko w życiu każdego chrześcijańskiego domu, "gdzie trwa i rozwija się radość wzrastania dzieci oraz umacnia się małżeńska i rodzicielska miłość", ale również w życiu publicznym i państwowym.

"Bogu niech będą dzięki za to, że dokonuje się ono teraz w wielu obszarach życia naszej ojczyzny. To jest podstawowe i niezmienne zadanie i obowiązek, jaki został nałożony i powierzony rządzącym w każdym czasie, nie tylko teraz, ale zawsze. Nie można żadnej odpowiedzialnej władzy publicznej od tego podstawowego obowiązku zwolnić"

- mówił ks. Zembrzuski.

"Nie wolno nam, jako ludziom ochrzczonym, akceptować rozwiązań zmiany prawa i tym samym rzeczywistości, która nas otacza, w oderwaniu od tego podstawowego prawa, które jest zapisane w dekalogu"

- dodał.

Jego zdaniem, wszelkie próby budowania życia publicznego "na zasadach tzw. nowoczesnych europejskich", bez jasnej obecności dekalogu "nie przybliżają, ale wręcz oddalają nas od tak potrzebnego wśród nas bezpieczeństwa, trwałego pokoju i korzystnego dla każdego człowieka rozwoju".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejna Polka została ministrem

Zdjęcie ilustracyjne / By Saeima - Baltijas Asamblejas 31.sesija Viļņā, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24604245

  

Jolanta Urbanowicz, litewska Polka, dzisiaj rozpoczęła pracę jako wiceminister oświaty, nauki i sportu Litwy. W jej gestii będzie kształcenie ogólne. Jest to kolejna osoba narodowości polskiej, która w tym kraju zajęła wysokie stanowisko resortowe.

We worek w litewskim Sejmie na ministrów zostało zaprzysiężonych dwoje Polaków, posłów Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin. Rita Tamaszuniene objęła resort spraw wewnętrznych, a Jarosław Narkiewicz – resort transportu.

Jak poinformowało dzisiaj w komunikacie Ministerstwo Oświaty, Nauki i Sportu Litwy, prof. dr Jolanta Urbanowicz na Uniwersytecie Wileńskim ukończyła studia z zakresu języka litewskiego i literatury, a także administrację na Uniwersytecie Michała Romera w Wilnie, gdzie też obroniła doktorat.

Urbanowicz pracowała przy przygotowywaniu zadań egzaminacyjnych i ich ocenie. Pracowała też w Polskim Narodowym Centrum Egzaminacyjnym na Litwie, w różnych placówkach oświatowych. Przed objęciem pracy w ministerstwie pełniła funkcję prodziekana Wydziału Administracji Publicznej Uniwersytetu Michała Romera i była społeczną doradczynią litewskiego ministra oświaty Algirdasa Monkevicziusa.

Nowa wiceminister jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie oświaty; odbyła staże w Holandii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Estonii, Polsce, w Parlamencie Europejskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl