Marine Le Pen wraca do polityki i uderza w Macrona

Marine Le Pen / flickr.com/Global Panorama/CC BY-SA 2.0

  

Przywódczyni Frontu Narodowego we Francji, Marine Le Pen, ponownie pojawiła się na scenie politycznej po porażce poniesionej w konfrontacji z Emmanuelem Macronem w drugiej turze wyborów prezydenckich i od razu zaatakowała ostro francuski establishment.

- Jesteśmy dokładnie antytezą macronizmu - oświadczyła Le Pen na wiecu z udziałemswych zwolenników w Brachay pod Paryżem, potwierdzając, iż zamierza przebudować Front Narodowy, a nawet zmienić jego nazwę.

W Lille ma odbyć się kongres, na którym rozważona zostanie reforma Frontu Narodowego. Le Pen powiedziała, że nowa struktura partii będzie wyposażona w "nowy mechanizm założycielski" i będzie "bardziej zdecentralizowana", a ponadto pojawią się w niej "nowe osobowości".

Marine Le Pen wycofała się w swej partii na drugi plan, gdy poniosła porażkę w drugiej turze wyborów prezydenckich, nie zdoławszy uzyskać po niezbyt udanej kampanii wyborczej poparcia nawet trzeciej części wyborców. W okresie powyborczym mocniej zarysowały się pęknięcia wewnątrz Frontu Narodowego. 

- Macronizm, to triumf klasy dominującej, która używa praw człowieka jako pozłotki moralnej i dla której pieniądze są jedyną wartością - mówiła Le Pen. 

Liderka FN skrytykowała również pozostałe partie na francuskiej scenie w politycznej, w tym republikanów i lewicę skupioną wokół Melenchona.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szczecin: 26 proc. nauczycieli nieobecnych

/ Sprachschuleaktiv

  

Ponad 1750 nauczycieli było nieobecnych w szkołach w środę rano – poinformował szczeciński magistrat. W jednej ze szkół, w której nie było połowy nauczycieli, spotkanie z uczniami poprowadził prezydent miasta.

Prezydent Piotr Krzystek podczas spotkania z uczniami Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie przedstawił prezentację dotyczącą działania samorządu. Po wykładzie odpowiadał na pytania dotyczące m.in. budowy aquaparku, Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej czy EcoGeneratora – Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów.

Takie spotkania odbywają się od 2017 r., nazywamy to "fakultety szczecińskie" (…) Oczywiście dziś jesteśmy w szczególnym momencie, bo mamy kryzys związany z nauczycielami na zwolnieniach i z protestami, więc to jest taki dodatkowy element, który pozwala wypełnić ten czas – myślę, że racjonalnie, ponieważ młodzież zadawała konkretne, fachowe wręcz pytania

– powiedział po spotkaniu dziennikarzom Piotr Krzystek. Zapytany o to, czy zajęcia te odciążą szkołę, powiedział, że tak nie uważa.

"W szkole, w której jesteśmy, akurat część zajęć się odbywa, szczególnie tych bardzo praktycznych (…), ale oczywiście czuje się takie rozprężenie, ponieważ niektórych (nauczycieli) nie ma i część szkół w Szczecinie i przedszkoli nie funkcjonuje normalnie poza oczywiście bieżącą opieką nad dziećmi, szczególnie tymi mniejszymi"

– powiedział prezydent Szczecina. Dodał, że planuje kolejne spotkania z uczniami w najbliższych dniach, ale nie będzie ich więcej niż zazwyczaj.

"Mam jedno czy dwa spotkania zaplanowane do ferii (w Zachodniopomorskiem rozpoczną się 28 stycznia). To jest normalny rytm, ale akurat wykorzystujemy moment, że ta młodzież jest i możemy zaprosić większą grupę, bo zazwyczaj te spotkania odbywają się z jedną lub dwiema klasami"

– zaznaczył Krzystek.

Szczeciński magistrat poinformował, że w środę rano 26 proc. nauczycieli było nieobecnych w szkołach. "To 1752 osoby z zatrudnionych 6690" – powiedziała Marta Kufel z biura prasowego miasta. Dodała, że "w ograniczonym zakresie" pracuje 54 placówek na 137: 19 przedszkoli, 31 szkół podstawowych i 4 szkoły ponadpodstawowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl