Reforma edukacji stała się faktem. Minister Zalewska w rozmowie z niezalezna.pl mówi jak jest

Udostępnij

Nie słuchajmy, tylko czytajmy. Podstawy programowe do klasy podstawowej pierwszej, czwartej, siódmej, do wszystkich - są napisane. Te zmiany wchodzą od września, można je przeczytać. 14 lutego podpisałam te podstawy programowe, są one nowoczesne, kształtujące człowieka na miarę XXI wieku, bo to człowiek nowoczesny, zanurzony w historii, bo historię zwyczajnie trzeba znać i na niej uczyć tolerancji – mówiła w rozmowie z naszą reporterką minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Z początkiem nowego roku szkolnego zmieniła się struktura szkół. Uczniowie, którzy skończyli VI klasę podstawową zamiast do gimnazjum poszli do VII klasy podstawowej. W systemie mają funkcjonować: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum, 5-letnie technikum, 3-letnia szkoła branżowa I stopnia, 2-letnia szkołę branżowa II stopnia.

Nowoczesne podstawy programowe zakładają m.in. wprowadzenie w klasach w klasach I-III podstaw programowania i nauki gry w szachy jako wsparcie w nauczaniu matematyki.

Cały system jest też budowany po to, żeby ograniczyć testomanię, żeby przestać przerywać co trzy lata dzieciom edukację. Reforma stała się faktem. Wszystko jest napisane i spisane. Można do tego zaglądać, nie słuchać komentarzy, bo one są tylko powtarzaniem tego samego od kilku miesięcy

– powiedziała Anna Zalewska.

Minister podjęła też temat lektur, nowego programu „Laboratorium”, czy opieki medycznej dla dzieci w szkołach.

 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts