Jak informuje oficjalny portal MON, przedsięwzięcie zostało zapoczątkowane w 2012 roku jako międzynarodowe forum wymiany poglądów w dziedzinie obronności pomiędzy ekspertami oraz wysokimi rangą przedstawicielami zaproszonych krajów.

W ramach tegorocznej edycji wydarzenia wiceminister Grabski wziął udział w panelu, dotyczącym wyzwań dla cyberbezpieczeństwa oraz współpracy obronnej.

Podsekretarz Bartłomiej Grabski spotkał się ze swoim południowokoreańskim odpowiednikiem, Suh Choo-Suk. W trakcie rozmowy poruszono tematy sytuacji bezpieczeństwa na Półwyspie Koreańskim w kontekście prób nuklearnych przeprowadzanych w ostatnim czasie przez Koreę Północną. Omówiono także możliwości nawiązania współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz budowy nowych zdolności w tym zakresie. Wiceminister Grabski wyraził nadzieję na kontynuację i rozwijanie współpracy politycznej i gospodarczej, nawiązując również do odbywającego się właśnie w Polsce  Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, gdzie Republika Korei pełni rolę kraju wiodącego - podaje MON.

Podczas wizyty wiceminister oddał hołd poległym w wojnie koreańskiej, składając wieniec na Narodowym Cmentarzu w Seulu i dokonując wpisu w księdze pamiątkowej.