Erotyczne Azoty i chemia w klubie go-go. Jak przepuszczano publiczne pieniądze

Opłacenie muzyków grających na kolacji byłego szefa MSZ Grzegorza Schetyny, kontrakt zawarty z obecnym posłem Nowoczesnej Piotrem Misiło, zapłata służbową kartą za bieliznę erotyczną i wizyty w klubie go-go, niejasna transakcja na zakup akcji spółki w Senegalu – to zaledwie kilka pozycji z wyników kontroli dotyczącej działań poprzednich władz Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

geralt

Mimo zapowiadanych przez premiera Donalda Tuska intensywnych działań antykorupcyjnych i ochrony interesów ekonomicznych państwa, w okresie rządów PO–PSL dochodziło do gigantycznych nadużyć i niegospodarności. Postępowanie dotyczące nieprawidłowości w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. w latach 2011–2016, prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuraturę Regionalną w Szczecinie, pokazuje, jak traktowano publiczne pieniądze.

123 tys. zł plus VAT – tyle Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. zapłaciła w marcu 2015 r. za występ zespołu Włodek Pawlik Trio, który grał podczas kolacji z udziałem ówczesnego ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny w hotelu Hilton w Turcji – ustaliła „Gazeta Polska”.

Jak można przeczytac na stronie MSZ, Grzegorz Schetyna był w Turcji w dniach 24–26 marca 2015 r.

„Współpracy gospodarczej, europejskim aspiracjom Turcji oraz polityce bezpieczeństwa poświęcone były rozmowy ministra Grzegorza Schetyny podczas oficjalnej wizyty w Republice Turcji. Szef polskiej dyplomacji spotkał się 25 marca w Ankarze z prezydentem Recepem Tayyipem Erdoğanem, premierem Ahmetem Davutoglu oraz szefem MSZ Mevlutem Cavusoglu. Ministrowi Schetynie towarzyszy w Turcji delegacja 160 przedstawicieli biznesu, samorządów, wyższych uczelni zainteresowanych współpracą dwustronną. W Ankarze i Stambule odbywają się przy okazji wizyty dwustronne Fora Biznesu” – to treść notatki MSZ informującej o wizycie Schetyny w Turcji. W oficjalnych komunikatach nie ma ani słowa o kolacji w hotelu Hilton.

Więcej w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”.

Ujawniamy jak przepuszczano publiczne pieniądze za czasów poprzednich władz Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.-polecam Dorota Kania. pic.twitter.com/e5g82fpi8X

— Gazeta Polska (@GPtygodnik) 7 września 2017

 Źródło: Gazeta Polska

 

#Senegal #Piotr Misiło #Nowoczesna #Grzegorz Schetyna #MSZ #marnowanie pieniędzy #erotyka #Azoty

Dorota Kania
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo