Fakty, panie prezydencie Macron!

  

Emmanuel Macron twierdzi, że „Polska się izoluje” i robi wszystko, by nam to wyperswadować i skłonić do przystąpienia do programu relokacji „uchodźców”. Słabą stroną jego wywodów jest brak argumentów rzeczowych. To jednak nie dziwi, bo cóż takiego mógłby powiedzieć na zachętę?

To, że francuskie doświadczenia wskazują na wyraźny związek pomiędzy napływem migrantów i nasileniem aktów terrorystycznych? Że napływowi temu towarzyszy radykalizacja społeczności muzułmańskiej? Poświadczają to służby specjalne i rejestr tzw. osób „zradykalizowanych”. W 2015 r. stworzono kartotekę FSPRT (Przeciwdziałania Radykalizacji o Charakterze Terrorystycznym). W marcu 2015 r. znajdowało się w niej 11,4 tys. nazwisk. W 2017 r. jest ich już 18 550, czyli w ciągu niecałych dwu lat nastąpił wzrost o 60 proc. Warto tu dodać, że 26 proc. potencjalnych terrorystów to kobiety, a aż 16 proc. nieletni. A może to, że w tym czasie w atakach terrorystycznych zginęło już 230 osób, choć trwa stan wyjątkowy, a ulice stale patroluje 7 tys. żołnierzy? Do zgody na życie w takich realiach próbuje nakłonić Polaków Macron, jednak nie mówi tego wprost.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts