Strefa Wolnego Słowa w Krynicy. Rozmowa z minister Rafalską i wicepremierem Morawieckim. TRANSMISJA

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

„Gazeta Polska”, portal Niezalezna.pl i Telewizja Republika jako partnerzy medialni XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy zapraszają gości do swojego stoiska redakcyjnego, działającego na terenie Forum przez cały czas jego trwania. Pierwszego dnia Forum w salonie medialnym Strefy Wolnego Słowa redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz rozmawiał z minister Elżbietą Rafalską oraz wicepremierem Mateuszem Morawieckim.

Podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz będzie moderatorem panelu zorganizowanego przez „Gazetę Polską”, a poświęconego zagadnieniom związanym ze służbą zdrowia, w której obszarze powstaje coraz więcej projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Debata będzie się odbywała pod hasłem: „Innowacyjne partnerstwo publiczno-prywatne – czy biznes może współpracować z administracją?”. Udział w dyskusji wezmą przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Finansów, KPRM, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Pracodawców RP oraz Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

Transmisja Rozmowy z wicepremierem Mateuszem Morawieckim:

 

 

Transmisja rozmowy Tomasza Sakiewicza z minister Elżbietą Rafalską:

 

- Dzisiaj realizujemy politykę rodzinną - pomagamy rodzinom, ograniczamy ubóstwo, wspieramy w największym stopniu rodziny wielodzietne, inwestujemy w kapitał ludzki. Drugą grupą bardzo potrzebującą są emeryci o niskich emeryturach, szczególnie ci, którzy nie mogą dorobić – mówiła minister Rafalska.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej powiedziała, że "w gabinetach resortu wykluwa się pomysł udzielenia im jednorazowego dodatku".

- Nie mam jeszcze zgody ministra finansów na to, by było to na pewno w 2018 r. (…) Rok 2017 nie wchodzi w grę, nie ma tego zapisanego w ustawie budżetowej i nie przeprowadzilibyśmy tej operacji. (…) To byłby ewentualnie dodatek w drugiej połowie roku 2018, po tym, jak będziemy wiedzieli dokładnie i precyzyjnie, jakie są skutki wdrożenia przez pół roku wieku emerytalnego – powiedziała.


Wśród gości stoiska redakcyjnego, na którym obecna będzie telewizja Republika oraz dziennikarze i publicyści mediów Strefy Wolnego Słowa (SWS), znajdą się m.in. ministrowie przedsiębiorcy, przedstawiciele spółek skarbu państwa, goście z zagranicy. Zaplanowano wywiad z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, poświęcony m.in. planom resortu na najbliższy okres.

Ciekawie zapowiada się również rozmowa z przedstawicielami Poczty Polskiej. Podczas rozmowy eksperci opowiedzą o szansie na rozwój rynku e-commerce operatorów pocztowych oraz o cyfrowych usługach pocztowych dla obywateli i możliwym partnerstwie Poczty Polskiej i rządu w cyfryzacji państwa.

 

Zapraszamy

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: nizalezna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Po tureckiej ofensywie zginęło 218 cywilów. Rannych jest 650 ludzi

/ zdjęcie ilustracyjne / By Orhan Erkılıç - https://www.amerikaninsesi.com/a/resulayn-bombardiman-altinda-ceylanpinar-bosaltiliyor/5118699.html, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83006304

  

W tureckiej ofensywie w północno-wschodniej Syrii zginęło 218 cywilów, w tym 18 dzieci - poinformowała w czwartek kurdyjska administracja regionu. Apeluje o utworzenie korytarza humanitarnego, by ewakuować ludność z Ras al-Ajn. Rannych jest 650 ludzi.

Od 9 października tureccy żołnierze i ich syryjscy sojusznicy zajęli przygraniczną strefę długości 120 km na północy Syrii. Walki z milicją syryjskich Kurdów koncentrują się w mieście Ras al-Ajn.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka i sił kurdyjskich, bombardowania spowodowały zniszczenia w szpitalu w Ras al-Ajn. Obserwatorium twierdzi, że "personel medyczny został otoczony w budynku". 

Linie frontu zmieniają się szybko i ze stref walk ucieka ponad 160 tys. ludzi, w tym wielu już wcześniej zmuszonych do porzucenia domów w ciągu ośmiu lat wojny w Syrii. Ofensywa wywołała nowy kryzys uchodźczy. Od pomocy humanitarnej zależy los ok. 1,6 mln ludzi

- podaje agencja Associated Press.

Tymczasem Organizacja Lekarze bez Granic (MsF), która pomaga w strefach walk na całym świecie, informowała we wtorek, że postanowiła zawiesić większość swoich działań i ewakuować cały swój syryjski i międzynarodowy personel z północno-wschodniej Syrii. 

Kurdowie zwrócili się o ochronę do prezydenta Syrii Baszara el-Asada i władz Rosji. W ciągu ostatnich dwóch dni siły syryjskie i rosyjskie weszły do kilku miast i wsi, gdy USA wycofały z regionu resztę żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl