Podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz będzie moderatorem panelu zorganizowanego przez „Gazetę Polską”, a poświęconego zagadnieniom związanym ze służbą zdrowia, w której obszarze powstaje coraz więcej projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Debata będzie się odbywała pod hasłem: „Innowacyjne partnerstwo publiczno-prywatne – czy biznes może współpracować z administracją?”. Udział w dyskusji wezmą przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Finansów, KPRM, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Pracodawców RP oraz Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

Transmisja Rozmowy z wicepremierem Mateuszem Morawieckim:

 

 

Transmisja rozmowy Tomasza Sakiewicza z minister Elżbietą Rafalską:

 

- Dzisiaj realizujemy politykę rodzinną - pomagamy rodzinom, ograniczamy ubóstwo, wspieramy w największym stopniu rodziny wielodzietne, inwestujemy w kapitał ludzki. Drugą grupą bardzo potrzebującą są emeryci o niskich emeryturach, szczególnie ci, którzy nie mogą dorobić – mówiła minister Rafalska.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej powiedziała, że "w gabinetach resortu wykluwa się pomysł udzielenia im jednorazowego dodatku".

- Nie mam jeszcze zgody ministra finansów na to, by było to na pewno w 2018 r. (…) Rok 2017 nie wchodzi w grę, nie ma tego zapisanego w ustawie budżetowej i nie przeprowadzilibyśmy tej operacji. (…) To byłby ewentualnie dodatek w drugiej połowie roku 2018, po tym, jak będziemy wiedzieli dokładnie i precyzyjnie, jakie są skutki wdrożenia przez pół roku wieku emerytalnego – powiedziała.


Wśród gości stoiska redakcyjnego, na którym obecna będzie telewizja Republika oraz dziennikarze i publicyści mediów Strefy Wolnego Słowa (SWS), znajdą się m.in. ministrowie przedsiębiorcy, przedstawiciele spółek skarbu państwa, goście z zagranicy. Zaplanowano wywiad z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, poświęcony m.in. planom resortu na najbliższy okres.

Ciekawie zapowiada się również rozmowa z przedstawicielami Poczty Polskiej. Podczas rozmowy eksperci opowiedzą o szansie na rozwój rynku e-commerce operatorów pocztowych oraz o cyfrowych usługach pocztowych dla obywateli i możliwym partnerstwie Poczty Polskiej i rządu w cyfryzacji państwa.

 

Zapraszamy