Strefa Wolnego Słowa w Krynicy. Rozmowa z minister Rafalską i wicepremierem Morawieckim. TRANSMISJA

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

„Gazeta Polska”, portal Niezalezna.pl i Telewizja Republika jako partnerzy medialni XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy zapraszają gości do swojego stoiska redakcyjnego, działającego na terenie Forum przez cały czas jego trwania. Pierwszego dnia Forum w salonie medialnym Strefy Wolnego Słowa redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz rozmawiał z minister Elżbietą Rafalską oraz wicepremierem Mateuszem Morawieckim.

Podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz będzie moderatorem panelu zorganizowanego przez „Gazetę Polską”, a poświęconego zagadnieniom związanym ze służbą zdrowia, w której obszarze powstaje coraz więcej projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Debata będzie się odbywała pod hasłem: „Innowacyjne partnerstwo publiczno-prywatne – czy biznes może współpracować z administracją?”. Udział w dyskusji wezmą przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Finansów, KPRM, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Pracodawców RP oraz Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

Transmisja Rozmowy z wicepremierem Mateuszem Morawieckim:

 

 

Transmisja rozmowy Tomasza Sakiewicza z minister Elżbietą Rafalską:

 

- Dzisiaj realizujemy politykę rodzinną - pomagamy rodzinom, ograniczamy ubóstwo, wspieramy w największym stopniu rodziny wielodzietne, inwestujemy w kapitał ludzki. Drugą grupą bardzo potrzebującą są emeryci o niskich emeryturach, szczególnie ci, którzy nie mogą dorobić – mówiła minister Rafalska.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej powiedziała, że "w gabinetach resortu wykluwa się pomysł udzielenia im jednorazowego dodatku".

- Nie mam jeszcze zgody ministra finansów na to, by było to na pewno w 2018 r. (…) Rok 2017 nie wchodzi w grę, nie ma tego zapisanego w ustawie budżetowej i nie przeprowadzilibyśmy tej operacji. (…) To byłby ewentualnie dodatek w drugiej połowie roku 2018, po tym, jak będziemy wiedzieli dokładnie i precyzyjnie, jakie są skutki wdrożenia przez pół roku wieku emerytalnego – powiedziała.


Wśród gości stoiska redakcyjnego, na którym obecna będzie telewizja Republika oraz dziennikarze i publicyści mediów Strefy Wolnego Słowa (SWS), znajdą się m.in. ministrowie przedsiębiorcy, przedstawiciele spółek skarbu państwa, goście z zagranicy. Zaplanowano wywiad z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, poświęcony m.in. planom resortu na najbliższy okres.

Ciekawie zapowiada się również rozmowa z przedstawicielami Poczty Polskiej. Podczas rozmowy eksperci opowiedzą o szansie na rozwój rynku e-commerce operatorów pocztowych oraz o cyfrowych usługach pocztowych dla obywateli i możliwym partnerstwie Poczty Polskiej i rządu w cyfryzacji państwa.

 

Zapraszamy

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: nizalezna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Macron po szczycie normandzkiej czwórki: Jest postęp w sprawie przywrócenia pokoju

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w poniedziałek wieczorem na konferencji prasowej, że na szczycie "normandzkiej czwórki" w Paryżu udało się osiągnąć postęp na drodze do przywrócenia pokoju na wschodniej Ukrainie.

"Fakt, iż jesteśmy dzisiaj tutaj obok siebie w Paryżu jest ważnym rezultatem"

- powiedział Macron dodając, iż ważne jest także to, że udało się doprowadzić do wznowienia rozmów po latach braku postępów w tej dziedzinie.

[polecam:https://niezalezna.pl/301275-ukraina-i-rosja-konstruktywnie-w-kwestii-gazu-a-co-z-donbasem-putin-nie-zmienia-stanowiska]

Francuski prezydent wyraził nadzieję, że uda się doprowadzić do kolejnego spotkania w "formacie normandzkim" w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

Podczas wspólnej konferencji prasowej prezydentów po zakończeniu rozmów w "formacie normandzkim" prezydenci Ukrainy i Rosji Wołodymyr Zełeński oraz Władimir Putin określili spotkanie jako potrzebne i przydatne.

Główną konkluzjami szczytu ma być zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy do końca 2019 roku oraz organizacja kolejnego szczytu w "formacie normandzkim" za 4 miesiące, w marcu 2020 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/301262-putin-zadowolony-ze-spotkania-z-zelenskim]

Przywódcy Rosji, Niemiec, Ukrainy i Francji potwierdzili konieczność wprowadzenia w życie porozumień mińskich z 2015 roku. Kanclerz Angela Merkel podkreśliła konieczność 24 - godzinnego monitorowania zawieszenia broni. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl