Z państwami bałtyckimi o cyberbezpieczeństwie

Gustavo Molina/freeimages.com

  

Jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo mamy wspólne interesy z państwami bałtyckimi ze względu na nasze geopolityczne położenie - powiedział dziś sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker nawiązując do wtorkowego spotkania premierów tych państw w Warszawie.

Jak przypomniał Szefernaker, jutro na zaproszenie premier Beaty Szydło do Warszawy przyjadą premierzy: Litwy Saulius Skvernelis, Łotwy Maris Kucinskis oraz Estonii Juri Ratas.

Estonia dziś przewodniczy w UE. Pod koniec września odbędzie się szczyt UE w Tallinie, pierwszy taki szczyt, który będzie dotyczył tylko i wyłącznie kwestii cyfrowych

- zaznaczył Szefernaker. Dodał, że w związku z tym "cieszymy się, iż na początku września, trzy tygodnie przed głównym szczytem unijnym, kraje bałtyckie przyjeżdżają i jednym z tematów będzie przygotowanie do tego szczytu".

Szefernaker wskazał, że jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo "mamy wspólne interesy, ze względu na nasze geopolityczne położenie w Europie Środkowej".

Tam gdzie są wspólne interesy, są różnego rodzaju sojusze i cieszymy się, że jutro to spotkanie na zaproszenie premier Szydło się odbędzie

- podkreślił.

Jednocześnie wskazał, że w wielu polskich resortach są departamenty odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek informował dziś, że tematami wtorkowych rozmów premier Szydło z szefami rządów Litwy, Łotwy i Estonii będą: bezpieczeństwo, projekty infrastrukturalne, w tym Via Baltica oraz bieżące sprawy z unijnej agendy.

Spotkanie to będzie kontynuacją rozmów, jakie prowadziła premier Beata Szydło w maju tego roku w Tallinie, a które mają przyczynić się do umocnienia współpracy i budowania wspólnoty interesów nie tylko w regionie, ale także w ramach Unii Europejskiej

- wskazywał.

Jak informował, oprócz spotkania plenarnego wszystkich premierów, przewidziane są również spotkania w formacie dwustronnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl