Strefa Wolnego Słowa w Krynicy

/ niezalezna.pl

  

„Gazeta Polska”, niezalezna.pl i Telewizja Republika jako partnerzy medialni XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy zapraszają gości do swojego stoiska redakcyjnego, działającego na terenie Forum przez cały czas jego trwania.

Podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz będzie moderatorem panelu zorganizowanego przez „Gazetę Polską”, a poświęconego zagadnieniom związanym ze służbą zdrowia, w której obszarze powstaje coraz więcej projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Debata będzie odbywała się pod hasłem: „Innowacyjne partnerstwo publiczno-prywatne – czy biznes może współpracować z administracją?”. Udział w dyskusji wezmą przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Finansów, KPRM, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Pracodawców RP, Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

Wśród gości stoiska redakcyjnego, na którym obecna będzie Telewizja Republika oraz dziennikarze i publicyści mediów Strefy Wolnego Słowa (SWS), znajdą się m.in. ministrowie przedsiębiorcy, przedstawiciele firm, spółek Skarbu Państwa, goście z zagranicy. Zaplanowano wywiad z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, poświęcony m.in. planom resortu na najbliższy okres.

Ciekawie zapowiada się również rozmowa z przedstawicielami Poczty Polskiej, podczas której eksperci opowiedzą o szansie na rozwój rynku e-commerce operatorów pocztowych oraz cyfrowych usługach pocztowych dla obywateli i możliwym partnerstwie Poczty Polskiej i rządu w cyfryzacji Państwa.

Zapraszamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ruszył proces strażnika KL Stutthof

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Proces Bruna D. - byłego SS-manna, strażnika obozu koncentracyjnego Stutthof - ruszył dziś w Hamburgu. Jak podkreślają niemieckie media, może to być jedna z ostatnich tego rodzaju spraw rozpatrywanych przez niemieckie sądy. 93-letni dziś Bruno D. pełnił służbę wartowniczą w obozie Stutthof, który Niemcy zbudowali niedaleko Gdańska.

W ciągu sześciu lat istnienia więziono w obozie około 120 tys. osób. Liczbę ofiar ocenia się na od 65 tys. do 80 tys. więźniów.

Prokuratorzy zarzucają D. współudział w zabójstwie 5230 osób. Miał on "świadomie popierać okrutne zabijanie zwłaszcza żydowskich więźniów" oraz "był gotów wykonywać rozkazy zabijania".

W pierwszym dniu procesu obrońca byłego SS-manna przypominał, że jego klient latem 1944 roku, w wieku 17 lat, został wcielony do Wehrmachtu, a następnie z powodu niezdolności do służby skierowany do Stutthofu.

"Nie wstąpił do SS dobrowolnie ani nie chciał służyć w obozie koncentracyjnym"

- argumentował adwokat.

Podczas wielokrotnych przesłuchań w ubiegłym roku Bruno D. nie zaprzeczał, że był strażnikiem obozu Stutthof, i współpracował ze śledczymi. Ze względu na stan zdrowia oskarżonego długo nie było wiadomo, czy proces w ogóle się odbędzie. Lekarze wydali jedynie warunkową zgodę. Nie wiadomo, czy zdrowie Bruna D. pozwoli mu doczekać ogłoszenia wyroku.

Niemieckie media podkreślają, że jest to prawdopodobnie jeden z ostatnich tego rodzaju procesów w Niemczech. Jak podała telewizja NDR, obecnie w RFN toczy się około 29 spraw przeciwko osobom oskarżonym o udział w Holokauście.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl