Życzenia abp. Gądeckiego na nowy rok szkolny

Udostępnij

– Celem człowieka jest ciągłe doskonalenie – nie tylko w sensie nagromadzenia wiedzy ludzkiej, ale także w sensie rozwoju mądrości – powiedział przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki. Hierarcha złożył życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny.

W nagraniu opublikowanym na stronie Konferencji Episkopatu Polski abp Gądecki życzył nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny, aby powierzyli się Duchowi Świętemu – „opiece, która nas wspiera w ciągłym rozwoju”.

Zaznaczył, że „celem człowieka jest ciągłe doskonalenie – nie tylko w sensie nagromadzenia wiedzy ludzkiej, ale także w sensie rozwoju mądrości, czyli tej szczególnej cnoty, która sprawia, że we wszystkim upatrujemy tylko drogę do dobra, że niczego, co nie jest dobre, nie przyjmujemy za mądre”.

To jest coś, co jest na pewno potrzebne wszystkim, którzy pracują w szkolnictwie i tym, którzy z tego szkolnictwa korzystają 
– podkreślił przewodniczący episkopatu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts