Papież solidaryzuje się z ludnością Azji i USA

pixabay.com

  

Papież Franciszek wyraził w niedzielę bliskość z mieszkańcami Azji Południowej oraz amerykańskich stanów Teksas i Luizjana, którzy ucierpieli z powodu powodzi i huraganów. Modlił się za wszystkich poszkodowanych.

Ponownie zapewniając o swojej duchowej bliskości z ludnością Azji Południowej, która nadal cierpi w następstwie powodzi, pragnę wyrazić najgłębsze współczucie z powodu cierpień mieszkańców Teksasu i Luizjany, dotkniętych przez huragan i wyjątkowe opady deszczu, które spowodowały ofiary, tysiące ludzi pozbawiły domów i wyrządziły olbrzymie szkody materialne

- powiedział Franciszek, zwracając się do wiernych podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie.

Papież modlił się o łaskę pocieszenia dla wszystkich poszkodowanych.

Franciszek, który w środę udaje się z pielgrzymką do Kolumbii, podziękował też wiernym za życzenia szczęśliwej podróży - zareagował tak na widok przyniesionego na plac Świętego Piotra transparentu z takim właśnie napisem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śledztwo ws. śmierci radnego PiS

zdjęcie ilustracyjne, / Dawid Krupej / facebook.com

  

Śledztwo w sprawie śmierci gdańskiego radnego PiS Dawida Krupieja wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz. Ze wstępnych ustaleń prokuratury nie wynika, żeby śmierć pokrzywdzonego była wynikiem działania osób trzecich.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński potwierdził, że postępowanie w sprawie śmierci gdańskiego radnego Dawida Krupieja prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz w Warszawie.

"W ramach podjętych czynności przesłuchano świadków, w tym członków rodziny. Zlecono również sekcję zwłok"

- poinformował prokurator.

Wskazał także, że ze wstępnych ustaleń nie wynika, by śmierć Krupieja była wynikiem działania osób trzecich.

"To wszystkie informacje, jakie mogę przekazać w zakresie tego postępowania" - dodał Łapczyński.

W ostatni weekend siostra Dawida Krupieja poinformowała na Facebooku o śmierci radnego. Nie podała okoliczności zdarzenia.

Dawid Krupej był asystentem wiceministra kultury Jarosława Sellina. Pracował też w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ostatnich wyborach samorządowych został radnym Gdańska, działał w klubie partii Prawo i Sprawiedliwość. Zasiadał m.in. w Komisji Kultury i Promocji, z wykształcenia był magistrem sztuki i śpiewakiem operowym. Dawid Krupej prowadził często konwencje wyborcze PiS na Pomorzu.

Pogrzeb 29-letniego polityka PiS odbędzie się w sobotę w Słupsku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts