Straciła pracę przez transwestytę

  

Kierownictwo jednego z domów towarowych amerykańskiej sieci Macy’s zwolniło pracownicę dlatego, że nie zgodziła się ona wpuścić transwestyty do damskiej przymierzalni.

Według Johnson, 30 listopada br. pewien mocno umalowany i przebrany za kobietę mężczyzna usiłował skorzystać z damskiej przymierzalni. Pracownica nie pozwoliła mu na to, tłumacząc grzecznie, że nie może tego uczynić, gdyż przymierzalnia, do której chciał wejść, przeznaczona jest wyłącznie dla kobiet. Mężczyzna, któremu towarzyszyło pięć innych osób, odpowiedział, że „sieć Macy’s jest przyjazna dla środowiska LGBT” (pederastów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów). Johnson odparła, że Macy’s nie dyskryminuje przekonań religijnych, a ona nie może działać wbrew nim, oszukując siebie i innych.

Johnson podkreśliła, że starała się działać w interesie klientek, które mogłyby się źle poczuć, gdyby zobaczyły w przymierzalni przeznaczonej wyłącznie dla kobiet, mężczyznę udającego kobietę.

Oburzony transwestyta zażądał widzenia z menadżerem sklepu. Kierownik dał Johnson ultimatum: albo będzie postępować zgodne z praktyką sieci – przychylną dla wspólnoty LGBT – albo straci pracę. Johnson stwierdziła, że ta polityka jest sprzeczna z jej przekonaniami i następnego dnia została zwolniona.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Już w niedzielę "7x24". Nie przegap!

/ Telewizja Republika/screen

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

W niedzielę gośćmi red. Gójskiej będą:

    Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość)
    Joanna Augustynowska (Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska)
    Bożena Przyłuska (Sojusz Lewicy Demokratycznej)
    Marek Suski (Kancelaria Premiera)

Zapraszamy gorąco!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl