Litwa: „Bon Pierwszaka” dla polskich uczniów

Udostępnij

Wiceminister Jan Dziedziczak odwiedził najmłodszych uczniów szkół polskich na Litwie w ramach akcji „Bon Pierwszaka”, organizowanej przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Wiceminister Jan Dziedziczak odwiedził najmłodszych uczniów szkół polskich na Litwie w ramach akcji „Bon Pierwszaka”, organizowanej przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Podczas uroczystości w Domu Kultury Polskiej w Wilnie i w Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach wiceszef polskiej dyplomacji wręczył pierwszoklasistom z rejonów wileńskiego i solecznikowskiego plecaki z artykułami szkolnymi. Do polskich szkół na Litwie trafi łącznie 1108 kompletów wyprawek, dostarczonych przez Fundację. – Polska konsekwentnie wspiera i będzie wspierać polską oświatę na Litwie, to dla nas priorytet – zapewnił wiceminister Dziedziczak podczas spotkań z przedstawicielami społeczności szkolnych.

W uroczystościach uczestniczyli także Senator Janina Sagatowska, Przewodnicząca Komisji Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Senatu RP, Poseł Andrzej Kryj, Przedstawiciel Komisji Łączności z Polakami za Granicą Sejmu RP oraz Urszula Doroszewska, Ambasador RP na Litwie.

W trakcie wizyty wiceszef polskiego MSZ spotkał się również z wiceministrem spraw zagranicznych Litwy Nerisem Germanasem. Podczas rozmowy poruszyli oni najważniejsze kwestie bilateralne, w tym przede wszystkim sprawy związane z sytuacją polskiej mniejszości narodowej na Litwie. Obaj wiceministrowie zgodzili się co do charakteru poważnych wyzwań, przed którymi stoją Polska i Litwa.

Wiceminister Dziedziczak złożył ponadto wieńce na Cmentarzu Antokolskim w Wilnie, pod krzyżem upamiętniającym Legionistów poległych w latach 1919-1920 i pod litewskim pomnikiem poległych w trakcie wybijania się Litwy na niepodległość w 1991 r.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts