Z OSTATNIEJ CHWILI

Kajakarki Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy w konkurencji K2 1000 m • • •

Spotkanie środowisk Radia Maryja i TV Trwam

W Toruniu odbywa się doroczne „Dziękczynienie w Rodzinie”, czyli spotkanie środowisk Radia Maryja i TV Trwam. Do miasta przyjechały już dziesiątki autobusów z pielgrzymami z całego kraju.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Mają w niej uczestniczyć m.in. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, którzy objęli wydarzenie patronatem. Mszę w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odprawi ordynariusz diecezji świdnickiej ks. bp. Ignacy Dec.

Na terenie przylegającym do świątyni rozstawiono już szereg stoisk m.in. z ekologiczną żywnością. Najmłodsi mogą poznać od kulis pracę straży pożarnej, która wybudowała specjalne miasteczko. 

Wszyscy pielgrzymi mogą skorzystać także z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z zakresu onkologii, chorób serca czy cukrzycy. Nie zabrakło również atrakcji sportowych, które przygotował Centralny Ośrodek Sportu – wystawiając w Toruniu sprzęt do różnych form rekreacji.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Toruń #Radio Maryja #TV Trwam

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo