Polska zachowała się, jak trzeba

  

Niektórzy publicyści lubują się w dywagacjach o historii alternatywnej. Na przykład, że Polska zamiast z Anglią i Francją powinna wejść w sojusz z Niemcami. To z gruntu ahistoryczne myślenie, choćby dlatego, że żadna siła polityczna w Polsce sojuszu z III Rzeszą nie chciała.

I tym można by zakończyć dyskusję. Ale dobrze, przyjmijmy, że Polska przystępuje do państw osi. I wraz z nimi ponosi klęskę. Znaleźlibyśmy się w obozie przegranych. Co gorsza, musielibyśmy, podobnie jak Litwini, Łotysze, Chorwaci, Słowacy, Węgrzy, Ukraińcy, tłumaczyć się z „nazistowskiego odchylenia”. I tak dziś próbuje się nam je wmówić, a z sojuszem z Hitlerem w naszej historii nie mielibyśmy żadnych szans na odpieranie ataków. Polska jednak podczas wojny zachowała się, jak trzeba, broniąc od początku do końca wartości cywilizacji zachodniej i ogólnie człowieczeństwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts