Disneyland przeprasza: Każdy chłopiec może być... księżniczką

/ bunzellisa; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Jedna z matek oburzyła się, gdy z Disneylandu otrzymała wiadomość sugerującą, że jej syn nie może wziąć udziału w okolicznościowej imprezie „Zostań księżniczką na jeden dzień”, dedykowanej dla dziewczynek. Kobieta twierdzi, że to przejaw dyskryminacji, a jej syn marzył o tym... by zostać małą księżniczką. Chłopiec po domu chodzi nawet w sukience.

Disneyland w Paryżu zapowiadał imprezę „Zostań księżniczką na jeden dzień” skierowaną do dziewczynek w wieku 3-12 lat. W programie była możliwość przebrania się w balowe suknie i wizyta w specjalnym salonie fryzur i makijażu.

Jak informuje serwis swiato-podlgad.pl do udziału w imprezie swojego... trzyletniego syna chciała zgłosić Hayley McLean-Glass. Kobieta skontaktowała się nawet z przedstawicielami Disneylandu z pytaniem, czy jej syn może wziąć udział w zabawie.

Odpowiedź z bajkowego parku rozrywki wywołała prawdziwą furię matki. Disneyland informował, że impreza skierowana jest do dziewczynek, więc chłopcy nie powinni w niej uczestniczyć. Kobieta postanowiła oskarżyć organizatorów o... dyskryminację ze względu na płeć.

Okazuje się, że trzyletni chłopiec jest wielkim fanem jednej z bajek Disneya i lubi się przebierać za księżniczkę. Oburzona na park rozrywki matka opisała wszystko w liście otwartym.

„Wydaliśmy trochę pieniędzy na rzeczy z Disneylandu, [Noah] nosi sukienkę Elzy przez cały dzień, codziennie… Odmawia nawet zdejmowania jej na noc. Zna każde pojedyncze słowo z piosenki „Let it go” i wszystkie inne piosenki z Frozen. [...] Jeżeli mała dziewczynka chce przebrać się za super bohatera, może to zrobić. Jeżeli chce być Jedi, może nim być. Może być kimkolwiek chce, natomiast mój syn nie jest uprzywilejowany do wzięcia udziału w każdym wydarzeniu, ponieważ jest chłopcem.” - pisała kobieta.

Po namyśle paryski Disneyland wystosował oficjalne przeprosiny i stwierdził, że miało miejsce nieporozumienie.

Bardzo szybko poprawiono również opis imprezy. Od teraz jest ona dostępna dla „wszystkich dzieci w wieku 3-12 lat”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, swiato-podglad.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tu zwycięstwo PiS jest miażdżące

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/geralt

  

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim uzyskując 56,33 proc. poparcia. Na Koalicję Europejską zagłosowało 29,03 proc. wyborców; pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5 proc. progu wyborczego. Najwięcej głosów otrzymali w tym okręgu kandydaci PiS Beata Szydło i Patryk Jaki.

Pozostałe komitety uzyskały: KW Wiosna Roberta Biedronia – 4,51 proc., KWW Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy – 4,23 proc., KWW Kukiz’15 – 3,86 proc., KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy RSS – 0,97 proc., KWW Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski – 0,75 proc., KKW Polexit – Koalicja – 0,32 proc.

Informację o wynikach głosowania w okręgu nr 10 obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie, na podstawie danych ze 100 proc. obwodowych komisji wyborczych, przekazała w poniedziałek PAP delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Krakowie.

W okręgu tym najwięcej głosów – 525 811 otrzymała wicepremier Beata Szydło z PiS. Jest to też najlepszy wynik wyborczy w Polsce. Byłą premier w okręgu małopolsko-świętokrzyskim poparł niemal co trzeci głosujący (dokładnie 30,2 proc, wyborców), a spośród blisko 981 tys. głosów, jakie oddano na listę PiS w tym okręgu, do niej należał co drugi.

Drugi wynik – 258 366 uzyskał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, startujący z trzeciego miejsca na liście PiS. Trzecia pod względem liczby otrzymanych głosów była europosłanka PO Róża Thun, liderka listy KE – 221 297 głosów, która wygrała jednak z Beatą Szydło pojedynek w stolicy Małopolski, Krakowie.

Czwarty wynik w skali okręgu uzyskał startujący z listy KE, wiceprzewodniczący PSL, b. marszałek województwa świętokrzyskiego trzech kadencji Adama Jarubas – głosowało na niego 138 854 wyborców. Jarubas zdobył najwięcej głosów ze wszystkich kandydatów w stolicy Świętokrzyskiego, Kielcach - tam drugi był Jaki, a trzecia Szydło.

Piąty wynik uzyskał obecny europoseł PiS Ryszard Legutko – 65 710, szósty był europoseł PO Bogusław Sonik – 53 757, a siódmy obecny poseł PiS Dominik Tarczyński – 41 912.

W okręgu nr 10 cztery mandaty przypadły PiS. Zdobyli je Beata Szydło, Patryk Jaki, Ryszard Legutko i Dominik Tarczyński. Dwa mandaty otrzymała KE dla Róży Thun (PO) i Adama Jarubasa (PSL).

Z Parlamentem Europejskim pożegnał się Stanisław Żółtek, który w 2014 r. został wybrany z Kongresu Nowej Prawicy. Założony przez niego komitet Polexit odnotował najgorszy wynik w regionie – 0,32 proc.

W Krakowie, stolicy województwa małopolskiego wybory do PE wygrała KE, którą poparło 43,93 proc. głosujących. Na drugim miejscu było PiS z 36 proc. poparciem, a dalej Wiosna (8,39 proc.) i Konfederacja (4,99 proc.).

Podobnie wyniki ułożyły się w stolicy województwa świętokrzyskiego, gdzie wybory do PE wygrała KE, która poparło 43,71 proc. głosujących, przed PiS – 41,75 proc. głosów. Trzeci wynik miała Konfederacja – 4,89 proc., a czwarty Wiosna – 4,69 proc. poparcia.

W okręgu nr 10 frekwencja wyborcza wyniosła 47,89 proc., wobec 25,74 w wyborach do europarlamentu przed pięcioma laty.

W 2014 r. wybory do Parlamentu Europejskiego w okręgu obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie wygrało PiS, uzyskując ponad 33,6 proc. głosów. PO zdobyła wtedy prawie 25,4 proc. Trzecie miejsce z 9 proc. poparciem uzyskała Solidarna Polska. Partia ta nie przekroczyła jednak w skali kraju progu wyborczego. W podobnej sytuacji znalazło się inne ugrupowanie - Polska Razem Jarosława Gowina (6 proc.).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl