"Pokolenie milenialsów dyktuje warunki"

/ pixabay.com

  

Są generacją przełomu kulturowego. Wolni, kapryśni, skoncentrowani na sobie, krytyczni i niezastąpieni - pisze o ludziach urodzonych między 1980 a 2000 r. "Rzeczpospolita".

Pokolenie Y, czyli milenialsi nie pamiętają "starych czasów". Różnią się od poprzednich generacji jak dzień od nocy. Wychowani są w epoce wolnorynkowej i dostępności wszelkich dóbr.

Nie są przywiązani do miejsca zamieszkania, ale do stylu życia. Nie gromadzą, mniej oszczędzają, niechętnie biorą kredyty. Wydają pieniądze i żyją według własnych wartości.

Milenialsi to pokolenie aktywne w mediach społecznościowych. 90% z nich posiada konta na portalach typu Facebook, Instagram czy Twitter.

Są kreatywni, pełni energii, pozytywnie nastawieni do swojej przyszłości, ale i roszczeniowi, krytyczni i odporni na informacje zwrotne. Nie przywiązują się do miejsca pracy. Idą tam, gdzie jest im dobrze, gdzie mają możliwość rozwoju, dobre relacje, gdzie otrzymują pochwały i czują wolność - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zygmunt Frankiewicz wybrany do Senatu

/ The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Wieloletni prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz z Koalicji Obywatelskiej został wybrany do Senatu w okręgu nr 70 (gliwickim) - wynika z danych PKW. Uzyskał poparcie 61,1 proc. głosujących.

Jego kontrkandydata, senatora minionej kadencji prof. Krystiana Probierza (PiS) poparło 38,9 proc. głosujących.

Zygmunt Frankiewicz był najdłużej urzędującym prezydentem miasta w Polsce - rządził Gliwicami od 1993 r., czyli ponad 26 lat. Od 2015 r. jest prezesem Związku Miast Polskich.

Wybór do Senatu oznacza wygaśnięcie mandatu prezydenta miasta. Zgodnie z przepisami, obowiązki prezydenta przejmie komisarz wyznaczony przez premiera, który będzie zarządzać Gliwicami do czasu wyboru nowego prezydenta w przedterminowych wyborach.

Zygmunta Frankiewicza poparło 124 tys. 255 głosujących, a Krystiana Probierza - 79 tys. 131 osób.

Okręg nr 70 obejmuje miasto Gliwice oraz powiaty gliwicki i tarnogórski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl