Stronę polską na ceremonii reprezentowali ambasador RP na Litwie Urszula Doroszewska, gen. bryg. Dariusz Malinowski z Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego oraz płk pil. Jacek Pszczoła. Wiceminister obrony Litwy Vytautas Vaiksnoras w swoim przemówieniu przypomniał, iż obecna misja była już siódmą zmianą wystawianą przez stronę polską, a polskie siły powietrzne należą do liderów pośród państw NATO jeśli chodzi o zaangażowanie w ochronę bałtyckiego nieba. Dowódca AIRCOM w Ramstein Gen Tod D. Wolters podziękował polskim pilotom i całemu personelowi za bardzo dobre wykonywanie zadań podczas Baltic Air Policing – informuje oficjalny portal DO RSZ.

Dowódca PKW ORLIK 7 ppłk pil. Piotr Ostrouch podziękował gospodarzom miasta Siauliai oraz dowódcy litewskiej bazy za wsparcie i pomoc w wykonywaniu sojuszniczych zobowiązań, a także wszystkim żołnierzom polskiego kontyngentu za czteromiesięczny wysiłek. Polscy żołnierze odznaczeni zostali medalem za udział w operacji NATO Baltic Air Policing, a ppłk pil. Piotr Ostrouch otrzymał od dowódcy litewskich sił powietrznych Dainiusa Matutisa ważne odznaczenie wojskowe: Medal of Distinction - podaje oficjalny portal Dowództwa Operacyjnego. 

Uroczystość zakończył przelot dwóch polskich F-16 nad bazą w Siauliai.

Trzon PKW stanowiła 31. Baza Lotnictwa Taktycznego z Krzesin, uzupełniona żołnierzami z innych jednostek Sił Powietrznych i Wojska Polskiego. Dla jednostki z Krzesin był to pierwszy kontyngent w misji Baltic Air Policing na Litwie. Do ochrony bałtyckiego nieba piloci wykorzystywali cztery samoloty F-16. Spędzili ponad 500 godzin w powietrzu wykonując blisko 130 misji lotniczych. Do głównych zadań PKW należała ochrona przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii, udzielanie pomocy załogom statków powietrznych znajdujących się w sytuacji awaryjnej oraz ochrona przed atakami z powietrza – przypomina Dowództwo Operacyjne.