Pokaz arogancji Timmermansa. Jego słów o granicach Polski nie można darować!

W Brukseli odbyło się posiedzenie komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych PE, na którym dyskutowano o praworządności w Polsce. Swoje zdanie na ten temat przedstawił wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Wobec jego słów o polskich granicach nie można przejść obojętnie.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Komisja Europejska prowadzi wobec Polski procedurę praworządności od początku 2016 roku. W połowie lipca KE ostrzegała, że jest bliska uruchomienia art. 7 traktatu unijnego, dopuszczającego sankcje, w związku z planowanymi w Polsce zmianami w sądownictwie. Później jednak prezydent zawetował dwie z czterech kwestionowanych przez Brukselę ustaw. Nie zmieniło to nastawienia KE, która cały czas podkreśla, że w Polsce istnieje systemowe zagrożenie dla praworządności.

- Jesteśmy otwarci na dialog z Polską, ale musimy przedyskutować nową sytuację w KE, z PE i państwami członkowskimi - mówił Timmermans.

CZYTAJ WIĘCEJ: Timmermans znowu w akcji. I wtedy głos zabrał Marek Jurek. Wystarczyło jedno zdanie

Po burzliwej dyskusji Timmermans w podsumowującym przemówieniu powiedział: 

- Gdyby Niemcy były silniejsze, to Polska nie miałaby granic tam gdzie ma - oświadczył wiceszef KE.

Oburzeni internauci nie mogą uwierzyć, że właśnie takie słowa padły z ust Timmermansa dzień przed rocznicą wybuchu II wojny światowej:

Nie jest to pierwszy raz kiedy Frans Timmermans mówi o granicach Polski. Podczas obchodów 60-lecia Traktatów Rzymskich w Senacie Włoch, wiceszef Komisji Europejskiej mówiąc o krajach, które skorzystały na europejskiej integracji, powiedział, że Polska dzięki niej po raz pierwszy jest „panią swych granic”.

Internauci musieli mu wtedy przypomnieć, że Polska miała już niemal 700 lat, gdy utworzono Holandię. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Timmermans, co ty wygadujesz? Polska była panią swych granic, gdy o Holandii nikt nie słyszał

 

 


Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#Frans Timmermans #Komisja Europejska #Bruksela #Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo