Senatorowie przeciwko posłowi. Borys Budka obrywa od kolegów z PO

Członkowie Platformy Obywatelskiej nie odpuszczają Borysowi Budce. Chodzi o jego wywiad dla niemieckiego dziennika „Die Zeit”, w którym ocenił, że UE musi postawić Polsce ultimatum. O donosicielstwie posła PO mówiło już wielu polityków. Teraz dołączyli do nich nawet senatorowie Platformy.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Nie milkną echa wywiadu, którego były minister sprawiedliwości i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka udzielił niemieckiej gazecie „Die Zeit”. Polityk wzywał tam m.in. Unię Europejską do zastosowania ultimatum wobec Polski oraz krytykował rządowy program „Rodzina 500 plus”.

Co ciekawe, jego szef Grzegorz Schetyna całkiem niedawno twierdził, że nie tylko „utrzymają ten program”, ale i przekażą pieniądze także na pierwsze dziecko.

Donoszenie na Polskę do obcych mediów to świństwo

– tak wiceszef Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki skomentował wywiad posła PO Borysa Budki dla „Die Zeit”.

Pan poseł Budka chce, żeby zewnętrzne organy europejskie angażowały się w wewnętrzne sprawy Polski, to skandaliczne i dyskwalifikujące go jako Polaka

– podkreśliła Jadwiga Wiśniewska. Tak europoseł Prawa i Sprawiedliwości skomentowała wywiad polityka PO dla „Die Zeit”.

CZYTAJ WIĘCEJ: W końcu padło to pytanie. Borys Budka niech się lepiej zastanowi

Teraz za Budkę wzięli się członkowie Platformy Obywatelskiej. Senatorowie napisali list, w którym krytykują zachowanie posła.

Jako senatorowie RP oraz członkowie Platformy Obywatelskiej zdecydowanie odcinamy się od tej części wypowiedzi posła Borysa Budki, w której sugeruje on, że UE powinna stawiać Polsce ultimatum, być nieustępliwa, nieprzejednana, twarda i pokazać swoją siłę wobec Polski oraz grozić naszemu krajowi konsekwencjami w postaci sankcji, których domagałby się jako ostatni

– zaczynają senatorowie.

Dodają, że niedpuszczalne jest, by poseł RP donosił na Polskę i domagał się sankcji.

Jest rzeczą niedopuszczalną by Polak, poseł RP, wiceprzewodniczący największej partii opozycyjnej, osoba publiczna w zagranicznej prasie domagał się od Unii Europejskiej i państw ją tworzących podejmowania działań restrykcyjnych wobec naszej Ojczyzny.

Przypominają też Budce, jaka jest rola opozycji. Dodają też, że wyciąganie wewnętrznych spraw na zewnątrz źle się kończy.

Ilekroć bowiem w historii naszego Kraju dochodziło do takich sytuacji, zawsze kończyło się to tragicznie

– piszą senatorowie Andrzej Misiołek i Leszek Piechota.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#wywiad #Niemcy #donos #krytyka #senatorowie #PO #Borys Budka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo