Co Beata Szydło sądzi o taśmach Sikorskiego i TVP? Czytaj w "Gazecie Polskiej"!

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Ryszard Gromadzki

Kontakt z autorem

Dorota Kania

Szefowa działu krajowego „Gazety Polskiej Codziennie”, redaktor naczelna Telewizji Republika, wicenaczelna portalu Niezależna.pl oraz dziennikarka śledcza „Gazety Polskiej”.

Kontakt z autorem

  

- Dobrze się stało że społeczeństwo miało okazje poznać jak działało państwo pod rządami PO PSL. Tam jest obraz prawdziwy, nie ukrywany. Panowie, w swobodnej rozmowie pokazali w jaki sposób traktowali Polskę i Polaków - tak mówi o ujawnionych niedawno przez TVP Info taśmach premier Beata Szydło. Publikujemy fragment wywiadu, którego całość ukaże się w środę w tygodniku "Gazeta Polska".

TVP INFO ujawniło kolejne taśmy, z których wynika pogarda poprzedniego obozu dla obywateli. Czy uważa Pani, że tego typu rzeczy powinny być ujawniane? Politycy opozycji grzmią, że to jest na zamówienie polityczne a telewizja publiczna to tak naprawdę TVP PIS.

Skandalem były wszystkie rozmowy i kolacyjki polityków Platformy Obywatelskiej. Dobrze się stało że społeczeństwo miało okazje poznać jak działało państwo pod rządami PO PSL. Tam jest obraz prawdziwy, nie ukrywany. Panowie w swobodnej rozmowie pokazali, w jaki sposób traktowali Polskę i Polaków. Pogarda, buta i przekonanie, że „wszystko wolno i właściwie państwo to jest nasz prywatny folwark”. W ostatnio ujawnionej rozmowie między Radosławem Sikorskim a Jackiem Krawcem zaskakuje przede wszystkim to, co oni mówili o młodzieży, której dziś tak bardzo chcą sie przypodobać.

Dobrze się stało, że dziennikarze podjęli ten temat i że treść tych rozmów została ujawniona. Nie jako polityk, nie jako premier polskiego rządu, ale jako zwykły obywatel cieszę się, że Polacy w 2015 r. odsunęli od władzy tych nieodpowiedzialnych i przesiąkniętych egoizmem ludzi.

W ostatnich miesiącach w telewizji publicznej nastąpiło sporo zmian. Prezes Jacek Kurski podjął decyzję o zmianie kierownictwa TVP Info, Wiadomości, TVP 1. Jak pani premier ocenia TVP?

Praca dziennikarzy jest niezwykle trudna, stresująca i nigdy nie spełnia oczekiwań wszystkich. To trochę tak samo jak praca polityków, Tutaj jesteście państwo w podobnej sytuacji co my. TVP, media publiczne przez całe lata rządów koalicji PO-PSL były po prostu niszczone. Donald Tusk nawoływał do niepłacenia abonamentu... Kwestia odbudowy mediów publicznych, jest dla polskiego rządu sprawą kluczową. W dzisiejszym świecie, bez rzetelnych silnych mediów nie mozna prowadzić skutecznej propaństwowej polityki. Będziemy odbudowywać media publiczne i chcemy ucywilizować sytuację na rynku medialnym w Polsce. Tak jak to ma miejsce w każdym szanującym się demokratycznym kraju.

Ostatnio przez media społecznościowe przetoczyła się fala krytyki się przetoczyła za to że TVP pokazała mszę świętą z Radzymina z udziałem arcybiskupa Hosera, gdzie była koronacja obrazu Matki Boskiej Fatimskiej. Na portalach społecznościowych pisano, że to telewizja „kościółkowa”, że TVP i rząd chodzą na pasku kościoła. Czy tego typu relacje powinny ukazywać się w mediach?

Telewizja ma do spełnienia misję. Ludzie mają prawo do obejrzenia mszy świętej. Nie widzę powodów dla których takie transmisje miałyby się nie odbywać. Tym bardziej, że nie są one nagminne, nie są codziennie. 

 


Całość wywiadu w najnowszym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska"

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto nowy szef Pentagonu. Kim jest Mark Esper?

Pentagon - zdjęcie ilustracyjne / David Mark; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Amerykański Senat zatwierdził kandydaturę Marka Espera na szefa Pentagonu. Desygnowany przez prezydenta USA Donalda Trumpa na ministra obrony Esper pełnił tę funkcję tymczasowo od czerwca.

Esper został w ubiegłym tygodniu przesłuchany i zarekomendowany przez senacką komisję sił zbrojnych. Od czerwca pełnił funkcję szefa Pentagonu tymczasowo.

Mark Esper pełnił wcześniej, od 2017 roku, funkcję sekretarza ds. sił lądowych w Pentagonie. Wcześniej był m.in. lobbystą wielkiego koncernu zbrojeniowego Raytheon Company.

W czerwcu poprzedni p.o. ministra obrony Patrick Shanahan oznajmił, że nie chce być brany pod uwagę jako szef tego resortu. Jego decyzja przedłużyła i tak już najdłuższy okres, w którym Pentagonem kieruje pełniący obowiązki.

Na czele Pentagonu Shanahan zastąpił Jamesa Mattisa, który w grudniu 2018 roku nieoczekiwanie podał się do dymisji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl