Próbował uciec z prokuratury. Skoczył z okna

/ 3839153 \ pixabay.com

  

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo, który uciekł dziś po przesłuchaniu z budynku prokuratury w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Poszukiwania trwały około godziny.

Dziś wczesnym popołudniem 33-latek został doprowadzony przez policję do siedziby skarżyskiej prokuratury. Postawiono mu zarzut zabójstwa mężczyzny, którego zaginięcie zgłoszono w kwietniu tego roku.

Po postawieniu zarzutów i przesłuchaniu przez prokuratora, podejrzany oczekiwał w budynku prokuratury na dalsze czynności. Prokurator przygotowywał wniosek do sądu o areszt. W pewnym momencie zatrzymany powiedział policjantom, którzy go pilnowali, że musi skorzystać z toalety. Policjanci go tam zaprowadzili. Mężczyzna uciekł z toalety

– opisywał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Prokurator nie chciał podać szczegółów dotyczących tego, w jaki sposób doszło do ucieczki. Wg lokalnych mediów podejrzany wyskoczył z okna pierwszego piętra budynku.

Zorganizowano policyjną obławę. Po ok. godzinie zbiega zatrzymano na terenie miasta.

W związku z ucieczką mężczyźnie jeszcze dziś ma zostać postawiony zarzut samouwolnienia się. Prokurator wystąpi też z wnioskiem do sądu o areszt dla niego

 – dodał Prokopowicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemieckie SPD ma nowe kierownictwo. Nowo wybrani należą do "lewego" skrzydła partii

/ Twtter/@NielsAnnen

  

Niemieccy socjaldemokraci zatwierdzili dziś na zjeździe partyjnym w Berlinie nowe kierownictwo partii. To Saska Esken oraz Norbert Walter-Borjans. Wcześniej zwyciężyli wewnętrzne wybory w partii.

Na Esken zagłosowało 75,9 proc. delegatów, na Waltera-Borjansa - 89,2 proc. Obydwaj wygrali wcześniej wewnętrzne wybory, w których głosowali szeregowi członkowie partii, pokonując w drugiej turze wicekanclerza Olafa Scholza i lokalną działaczkę SPD z Brandenburgii Klarę Geywitz. 

Saskia Esken i Norbert Walter-Borjans należą do lewego skrzydła socjaldemokratów. W swoich przemówieniach na piątkowym kongresie powtórzyli oni swoje dotychczasowe postulaty, domagając się m.in. podniesienia płacy minimalnej, walki z ubóstwem i odejścia od polityki oszczędności i utrzymywania zrównoważonego budżetu za wszelką cenę. 

Walter-Borjans wypowiedział się przeciwko podnoszeniu wydatków na obronność do poziomu 2 proc. PKB, do czego zobowiązali się wszyscy członkowie NATO w 2014 roku na szczycie w Newport. 

Esken oznajmiła z kolei, że "była i nadal jest sceptyczna wobec wielkiej koalicji". Jej zdaniem, socjaldemokraci, którzy współtworzą rząd w Berlinie "zbyt długo traktowali samych siebie, jako cześć koalicji, a nie samodzielną siłę". Podkreśliła jednak, że nowe kierownictwo daje rządowi Angeli Merkel szansę na kontynuację.

Od maja SPD znajduje się w głębokim kryzysie. Po wyborach landowych w Bremie i do Parlamentu Europejskiego ze stanowiska przewodniczącej ugrupowania i frakcji w Bundestagu zrezygnowała Andrea Nahles, biorąc odpowiedzialność za fatalny wynik partii. Od tego czasu SPD było zarządzana kolegialnie przez troje współprzewodniczących, ponieważ nie znalazł się nikt, kto podjąłby się zadania podźwignięcia ugrupowania z sondażowego dołka. Przeprowadzono w związku z tym wewnętrzne wybory przewodniczących, w trakcie których członkowie ugrupowania wyłonili duo Esken - Walter-Borjans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl