Powstanie nowe kąpielisko nad zbiornikiem Chechło

Udostępnij

8 mln zł będzie kosztować zagospodarowanie dla potrzeb rekreacyjnych zbiornika wodnego Chechło w zachodniej Małopolsce. Przedsięwzięcie, które ma być gotowe za nieco ponad rok, uzyskało unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dzięki unijnemu wsparciu wokół zbiornika Chechło, na terenie gmin Trzebinia i Chrzanów, powstanie strzeżona plaża, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać m.in. ze specjalnego basenu z tarasami i pawilonu wypoczynkowego. Grę w badmintona czy siatkówkę plażową umożliwią nowe boiska. W planach jest również platforma widokowa, z której będzie można oglądać panoramę okolicy.

W ramach projektu powstaną też miejsca parkingowe dla 90 samochodów, nowy przystanek autobusowy, a także stojaki rowerowe.

Planowany termin zakończenia projektu, realizowanego w partnerstwie przez gminy Trzebinia i Chrzanów został określony na jesień 2018 r., a całkowity jego koszt wynosi 8 mln zł. Inwestycja otrzyma unijne wsparcie pochodzące ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości ponad 4,73 mln zł.

Burmistrz Trzebini Adam Adamczyk zaznaczył, że powstające budynki i wyposażenie plaży w swojej kolorystyce będą nawiązywać do historii i tożsamości okolicznych miast przemysłowych: Trzebini i Chrzanowa.

Srebro i czerwień mają nawiązywać do galeny – minerału, w który kiedyś były zasobne ziemia chrzanowska i trzebińska. Dzięki temu nowo powstałe miejsce będą nie tylko doskonałym miejscem do odpoczynku, ale też promocji historii okolicznych miast

 - ocenił.

Jak mówił marszałek małopolski Jacek Krupa, „leżący na skraju Puszczy Dulowskiej zbiornik Chechło to kolejne miejsce na mapie Małopolski, gdzie już niedługo całe rodziny będą mogły aktywnie wypocząć w otoczeniu pięknej przyrody”.

Marszałek zaznaczył, że władze województwa od kilku lat wspierają inwestycje, które promują sport i zdrowy styl życia. „To właśnie w Małopolsce powstają setki ścieżek rowerowych o najwyższym standardzie, z których chętnie korzystają mieszkańcy regionu” - dodał.

Przypomniał, że projekt rozwoju infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej nad zbiornikiem Chechło to jedno z 38 zadań, dzięki którym powstaną nowe atrakcje turystyczne w całej Małopolsce. Na rozwój turystyki w regionie zarząd województwa przekazał w sumie ponad 68,8 mln zł ze środków RPO.

Według danych urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z roku na rok region odwiedza coraz więcej turystów. W zeszłym roku padł nowy rekord – do Małopolski przyjechało 14,9 mln osób, czyli o 1 mln więcej niż w 2015 r. Wśród nich ponad 3,2 mln stanowili obcokrajowcy.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts