Pięć lat tłustych i fiasko

Legia przegrała bój o LM, a także o LE / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Kibice Legii odzwyczaili się od porażek drużyny w eliminacjach do pucharów. Minęło wiele czasu od ostatniego sezonu, w którym stołeczni musieli się zadowolić walką na krajowym podwórku. Ostatni raz Legia nie zdołała awansować do fazy grupowej w sezonie 2012/2013.

Wówczas, walcząc o Ligę Europy, zatrzymała się na Rosenborgu Trondheim. - Liga Europy to byłby taki torcik, coś specjalnego. Teraz wpadamy w ligową szarzyznę - mówił wówczas Marek Saganowski.

W kolejnych latach Legia regularnie tego tortu smakowała. Zbiegło się to zresztą ze zmianą prezesa – w grudniu 2012 r. został nim Bogusław Leśnodorski. Trzeba powiedzieć, że charyzmatyczny prawnik szybko wprowadził klub na wyższy poziom. Już pół roku później Legia sięgnęła po mistrza i mogła powalczyć o Ligę Mistrzów. Z tej walki wyszła przegrana, ale po odpadnięciu w 4. rundzie LM trafiła do grupy LE. Podobnie było rok później po słynnej wtopie organizacyjnej, kiedy to w dwumeczu z Celtikiem zagrał nieuprawniony Bartosz Bereszyński. Legia do LM nie weszła, ale w batalii o LE pokonała FK Aktobe.

W kolejnych sezonach w walce o grupę LE ograła Zorię Ługańsk (2015/16), a rok temu awansowała w końcu do LM. Po latach tłustych nadeszła katastrofa – Wojskowi nie awansowali ani do LM, ani nawet do LE. I znów zbiegło się to ze zmianą prezesa, bo tym razem o puchary Legia walczyła pod wodzą Dariusza Mioduskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Co się dzieje z odpadami z „Czajki”? Ciężarówki rozwożą je poza Warszawę

Czajka / TVP Info/print screen

  

Agnieszka Borowska Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska podała dziś, że osady, które zawierają niebezpieczne substancje z oczyszczalni „Czajka” wywożą 2 firmy. „Jedna z Warszawy, druga z Kielc. Osady wywożone są do wyrobisk. Niestety wiemy już, że jedna z tych firm miała już wcześniej problemy z prawem” – podała.

W związku z awarią rekuperatorów, tj. wymienników ciepła, z eksploatacji została wyłączona Stacja termicznej utylizacji osadów ściekowych (STUOŚ), co było związane z uszkodzeniem jednego z urządzeń spalarni

- poinformowało dziś MPWiK w Warszawie.

Dodano, że awaria nastąpiła na przełomie listopada i grudnia 2018 r. Zapewniono bieżący odbiór osadów z terenu zakładu "Czajka" przez wyspecjalizowane firmy.

[polecam:https://niezalezna.pl/288947-awaria-kolektora-sciekowego-to-wierzcholek-gory-lodowej-afera-zatacza-coraz-szersze-kregi]

Co Centralnego Biura Antykorupcyjnego złożono zawiadomieni w sprawie spalarni osadów w oczyszczalni ścieków „Czajka”.

Jak podała rzeczniczka GIOŚ „osady z oczyszczalni wywożone są do wyrobiska”. Co więcej, jedna z firm zajmująca się tym zadaniem, już wcześniej miała problemy z prawem.

– Tymczasem osady z oczyszczalni wywożą dwie firmy. Jedna z Warszawy, druga z Kielc. Nie jest to normalne, jest to podwójne finansowanie tego samego zadania. Dlatego zostało powiadomione Centralne Biuro Antykorupcyjne

– powiedziała Borowska.

Podała, że w przypadku kontroli inspekcji ochrony środowiska realizują dużą kontrolę krzyżową tych firm.

Niestety wiemy, że jedna z tych firm miała już wcześniej problemy z prawem. Wywoziła te osady ściekowe od innego odbiorcy do miejsc do tego nieprzeznaczonych, do jakiś porzuconych wyrobisk. Nie było to zgodne z przepisami. Inspektorzy z Kielc powiadomili prokuraturę i w tej sprawie prowadzone jest śledztwo – podała.

Jak jest w sprawie Warszawy?

„Musimy poczekać na ustalenia. Niewątpliwie zaniepokoi nas to, że pieniądze publiczne zostały tak użyte, że właściwie ta spalarnia jest prawie w permanentnej awarii” – dodała.

Borowska dodała, że awaria na terenie oczyszczalni „Czajka” była zaskoczeniem, ponieważ była to droga inwestycja.

„Trzy etapy inwestycji, a więc modernizacja Czajki, budowa spalarni, zaprojektowanie je, a miała być bardzo nowoczesna, także rurociągi przesyłowe pod Wisłą, to był koszt aż 700 mln euro. Dwie trzecie tej wielkiej inwestycji dla m. st. Warszawy, które miało podnieść poziom obowiązków środowiskowych, nie działa"

– powiedziała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com. TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl