Pięć lat tłustych i fiasko

Legia przegrała bój o LM, a także o LE / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Kibice Legii odzwyczaili się od porażek drużyny w eliminacjach do pucharów. Minęło wiele czasu od ostatniego sezonu, w którym stołeczni musieli się zadowolić walką na krajowym podwórku. Ostatni raz Legia nie zdołała awansować do fazy grupowej w sezonie 2012/2013.

Wówczas, walcząc o Ligę Europy, zatrzymała się na Rosenborgu Trondheim. - Liga Europy to byłby taki torcik, coś specjalnego. Teraz wpadamy w ligową szarzyznę - mówił wówczas Marek Saganowski.

W kolejnych latach Legia regularnie tego tortu smakowała. Zbiegło się to zresztą ze zmianą prezesa – w grudniu 2012 r. został nim Bogusław Leśnodorski. Trzeba powiedzieć, że charyzmatyczny prawnik szybko wprowadził klub na wyższy poziom. Już pół roku później Legia sięgnęła po mistrza i mogła powalczyć o Ligę Mistrzów. Z tej walki wyszła przegrana, ale po odpadnięciu w 4. rundzie LM trafiła do grupy LE. Podobnie było rok później po słynnej wtopie organizacyjnej, kiedy to w dwumeczu z Celtikiem zagrał nieuprawniony Bartosz Bereszyński. Legia do LM nie weszła, ale w batalii o LE pokonała FK Aktobe.

W kolejnych sezonach w walce o grupę LE ograła Zorię Ługańsk (2015/16), a rok temu awansowała w końcu do LM. Po latach tłustych nadeszła katastrofa – Wojskowi nie awansowali ani do LM, ani nawet do LE. I znów zbiegło się to ze zmianą prezesa, bo tym razem o puchary Legia walczyła pod wodzą Dariusza Mioduskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...


Personel szpitala w Siedlcach na kwarantannie

Szpital w Siedlcach / By Konradsiedlce - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6731281

  

Potwierdzono COVID-19 u jednej z pielęgniarek szpitala wojewódzkiego w Siedlcach – poinformował w czwartek PAP siedlecki Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Kwarantanną objęto sześć osób z personelu medycznego oraz dwóch pacjentów, jeden przebywa w izolacji na oddziale.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach wstrzymał przyjęcia pacjentów na Oddział Ortopedyczno-Urazowy od 31 marca do 15 kwietnia. Decyzja o zamknięciu oddziału i przeprowadzeniu 14-dniowej kwarantanny została podjęta po tym, jak u jednaj z pielęgniarek Oddziału Ortopedyczno-Urazowego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

W czwartek wieczorem WSSE poinformowała PAP, że według danych przekazanych jej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach, pracownica szpitala, u której potwierdzono zachorowanie, jest w stanie dobrym i pozostaje w izolacji domowej.

- Na chwilę obecną nie ma innych osób zakażonych wśród personelu medycznego i pacjentów tego oddziału

 – poinformował siedlecki powiatowy inspektor sanitarny.

Jak dodał, kwarantanną zostało objętych łącznie sześć osób z personelu medycznego oraz dwóch pacjentów. Ponadto jeden pacjent przebywa w izolacji na oddziale.

- Pobrane zostaną próbki do badań w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19

 – wyjaśnił.

Podkreślił także, że w szpitalu zostały zastosowane wszystkie procedury epidemiologiczne. Przeprowadzono dekontaminację pomieszczeń z wykorzystaniem metody VHP (gazowa forma nadtlenku wodoru - PAP).

Decyzja o dalszych działaniach szpitala i wznowieniu przyjęć zostanie podjęta przez kierownictwo placówki w porozumieniu z organem założycielskim i powiatowym inspektorem sanitarnym.

- Pracownicy powiatowej inspekcji sanitarnej prowadzą obecnie dochodzenie epidemiologiczne - identyfikują wszystkie osoby, które miały kontakty z zarażoną osobą

– zaznaczył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach.

Jak dodał, pacjenci, którzy mieli kontakt z zarażonym pracownikiem, zostaną pod obserwacją w szpitalu lub będą poddani kwarantannie w domu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts