Seria ataków w piątkowy wieczór. Bruksela, Londyn, Paryż…

To był wyjątkowo niespokojny wieczór. W trzech europejskich stolicach – Brukseli, Londynie oraz Paryżu – doszło ataków. Napastnicy używali noży, maczet i koktajli Mołotowa.

Yann Caradec/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Informacje o pierwszym ataku napłynęły z Brukseli. Około trzydziestoletni Somalijczyk maczetą zaatakował w stolicy Belgii żołnierzy, krzycząc „Allahu Akbar”. Jak podano, napastnik został „zneutralizowany”, a żołnierze odnieśli jedynie niegroźne obrażenia. Pojawiły się również informacje, że w brukselskiej dzielnicy Marolles koktajlami Mołotowa obrzucono posterunek policji.

Następny był Londyn. Policja metropolitalna poinformowała o aresztowaniu mężczyzny, który zaatakował funkcjonariuszy w pobliżu królewskiego Pałacu Buckingham. Według oświadczenia policji, mężczyzna został zatrzymany około godz. 20.35 czasu lokalnego ze względu na posiadanie noża. W trakcie interwencji, napastnik zaatakował i lekko ranił dwóch policjantów. Obaj zostali opatrzeni na miejscu przez medyków z londyńskiego pogotowia ratunkowego i nie wymagali dalszej hospitalizacji.

Kolejne informacje nadeszły ze stolicy Francji. Mężczyzna rzucił tam w tłum, w pobliżu jednej ze stacji metra – podawano, że do zdarzenia doszło w 18. dzielnicy Paryża około godz. 20.15 – koktajl lub koktajle Mołotowa. Najprawdopodobniej nikt nie ucierpiał w ataku.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Londyn #Bruksela #Paryż #atak

Paweł Krajewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo