W końcu padło to pytanie. Borys Budka niech się lepiej zastanowi

Po ostatniej wzmożonej aktywności polityka PO, część posłów zaczęła się zastanawiać nad tym, co tak przeszkadza Borysowi Budce. – Powinien przede wszystkim się zastanowić nad tym, czy jego nie uwiera, że ma polskie obywatelstwo – takie stwierdzenie padło podczas programu „Minęła dwudziesta”.

Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

W ostatnim wywiadzie dla niemieckiego "Die Zeit" skrytykował rządowy program „Rodzina 500 plus”. Co ciekawe, jego szef Grzegorz Schetyna całkiem niedawno twierdził, że nie tylko „utrzymają ten program”, ale i przekażą pieniądze także na pierwsze dziecko. Platforma Obywatelska zrobiła z Borysa Budki chłopca do bicia, czy to własna inicjatywa posła? Można sobie zadać to pytanie obserwując ostatnie działania tego polityka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tego Budka jeszcze o sobie nie słyszał. Za to, co powiedział, należało mu się

Ostatnio postanowił bronić Stanisława Biernata – sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Wykazał się wtedy nieznajomością przepisów prawa.

Znalazł się w ogniu krytyki, obrywał już nawet we własnej partii.

Chciał uderzyć w TVP i Magdalenę Ogórek – nie wyszło.

W niemieckich mediach wiceprzewodniczący PO krytykował m.in. 500 plus. Ocenił też, że „Unia Europejska powinna podjąć jednoznaczne stanowisko względem Polski w związku z planowaną reformą sądownictwa. „Jeśli reformy zostaną wdrożone, to będą konsekwencje” – mówił. Zdaniem posła PO, w tej sprawie Polsce należy zagrozić nawet sankcjami” – pisze tvp.info.

I miarka się przebrała.

Borys Budka wskazywał jednoznacznie, że w Polsce źle się dzieje i powinna odbyć się interwencja Brukseli. Nie rozumiem takiego podejścia polityka, który jest opłacany przez polskie państwo i polskich podatników

– stwierdził poseł Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości w programie „Minęła dwudziesta”.

 Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

 

#Borys Budka #PO #500 plus #obywatelstwo #Polska #Unia Europejska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo