Premier ws. Autosanu: Oczekuję wyjaśnień

Jestem zbulwersowana tym, co się stało w sprawie Autosanu, oczekuję wyjaśnień; poleciłam szefowi Komitetu Stałego Rady Ministrów Henrykowi Kowalczykowi pełne wyjaśnienie sprawy i wyciągnięcie konsekwencji, jeśli będzie taka potrzeba - powiedziała dziś premier Beata Szydło.

Autobusy Autosan na parkingu przy hali Arena Sanok. 2014 rok; By Lowdown - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38858316

Była ona pytana na konferencji prasowej, czy zwolnienie osoby odpowiedzialnej za złożenie po terminie oferty firmy Autosan na dostawę autobusów dla wojska kończy sprawę związaną z przetargiem na autokary dla polskiego wojska.

Czytaj więcej: Sprawą Autosanu zajmie się CBA i SKW

Według mnie to zwolnienie absolutnie nie kończy sprawy. Ja rzeczywiście byłam w tym zakładzie w Autosanie, ratowaliśmy wtedy tę firmę i były deklaracje, że zakład dostanie wsparcie i będzie ratowany. Dlatego jestem zbulwersowana tym, co się stało. Ale przede wszystkim oczekuję wyjaśnień. Poleciłam panu ministrowi Henrykowi Kowalczykowi, który w moim imieniu pełni nadzór nad Skarbem Państwa, pełne wyjaśnienie i również wyciągnięcia konsekwencji, jeżeli taka będzie potrzeba

- powiedziała premier.

Podkreśliła, że przede wszystkim oczekuję w tej chwili na wyjaśnienia, co się wydarzyło.

Wczoraj media informowały, że wskutek opóźnienia władze Autosanu pozbawiły firmę szansy na zdobycie zamówienia od armii wartego prawie 30 mln zł. Chodzi o przetarg na dostarczenie 18 autobusów dla wojska. Ofertę odrzucono ze względów formalnych, bowiem została złożona 20 minut po czasie. O zwolnieniu osoby odpowiedzialnej za złożenie dokumentów informował prezes Autosanu Michał Stachura.

Do przetargu stanął tylko jeden dostawca - niemiecka firma MAN. I to ona wygrała postępowanie.

Prezes PGZ Błażej Wojnicz zapowiedział dziś, że gdyby organy państwa potwierdziły przypuszczenia, że w sprawie spóźnionej oferty Autosanu na autobusy dla wojska było działanie przestępcze, spółka wniesie o unieważnienia postępowania i wystartuje w ponownym przetargu.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#premier #Beata Szydło #Autosan

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo