Likwidacja OFE – cios dla Petru

  

Wreszcie wicepremier Mateusz Morawiecki ogłosił projekt likwidacji otwartych funduszy emerytalnych. To poważny cios dla Ryszarda Petru. To on brał bezpośrednio udział w przygotowaniu i wdrażaniu tej emerytalnej reformy za rządów AWS-UW.

Był wówczas doradcą (podobnie jak Jakub Karnowski czy Łukasz Mężyk) Leszka Balcerowicza, wicepremiera i ministra finansów. Petru przekonywał wtedy, że OFE jest dobre dla społeczeństwa. Życie zweryfikowało jednak te opowieści. Na OFE zyskał prywatny biznes i niektórzy polscy biznesmeni, w których spółki wpompowano miliony pochodzące z kieszeni przyszłych emerytów. Części z biznesmenów pieniądze te pomogły uniknąć bankructwa. Trudno więc się dziwić, że Petru może dziś liczyć na wsparcie finansjery – tej wpływowej grupy trzęsącej Polską.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts