Kolejna wpadka Budki. Chciał uderzyć w TVP i Ogórek – nie wyszło. „Przepraszam przez gardełko nie przejdzie?”

Posłowi Platformy Obywatelskiej znów coś nie wyszło. Borys Budka, cień ministra spraw wewnętrznych i administracji (w gabinecie cieni PO) po raz kolejny się skompromitował. Chciał uderzyć w rząd, Telewizję Polską i Magdalenę Ogórek. Udostępnił na Twitterze zmanipulowany materiał filmowy. Po tym, jak okazało się, że jest to fake, poseł wpis usunął. „A słowo przepraszam przez gardełko nie przejdzie co?” – pytają internauci.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Poseł Budka nie ma ostatnio dobrej passy. Kreowany przez poprzednie miesiące na jednego z nowych liderów opozycji został wyśmiany nawet przez tygodnik Lisa. Coraz częściej pojawiają się głosy, że spełnia on jedynie "użyteczną rolę" i po jednym sezonie mało kto o nim może pamiętać.

Poseł robi jednak, co tylko może, aby nie dać o sobie zapomnieć, lecz jak dotąd... zalicza wpadkę za wpadką. Ostatnio postanowił bronić Stanisława Biernata – sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Wykazał się wtedy nieznajomością przepisów prawa.

Znalazł się w ogniu krytyki, obrywał już nawet we własnej partii.

Teraz polityk PO zaliczył kolejną wpadkę. Poseł udostępnił fejkowy film zmontowany z wykorzystaniem fragmentu programu nadawanego na antenie TVP Info. Na nagraniu widzimy Magdalenę Ogórek zapowiadającą spot o Donaldzie Tusku i jego dokonaniach. Wszystko zmontowane jest tak, aby wyglądało na materiał programu „W tyle wizji”.

2 minuty z TVP Info. Uwaga! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.
Właśnie dostali 800 baniek z naszych podatków na takie (brak słów ...) pic.twitter.com/dabV13Ygvz

— PolskaNormalna (@PolskaNormalna) 22 sierpnia 2017

Na publikację nagrania szybko zareagowała Magdalena Ogórek - jedna z prowadzących program - i domagała się przeprosin za rozpowszechnianie kłamstwa.

Czy Pan wie, Panie @bbudka, że ten film jest fejkiem? Żądam natychmiastowych przeprosin za to kłamstwo oraz język niegodny posła! https://t.co/j025xWuQbD

— Magda Ogórek (@ogorekmagda) 23 sierpnia 2017


Poseł PO skasował tweeta. Przeprosin jednak brak.

A słowo przepraszam przez gardełko nie przejdzie co?

— OrzataMa (@OrzataMa) 23 sierpnia 2017

Okazuje się, że film podany dalej przeze mnie to #fake. Dziękuję @ogorekmagda za szybką reakcję. Trzeba walczyć z #FakeNews https://t.co/l2ClujIVNo

— Borys Budka (@bbudka) 23 sierpnia 2017

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Borys Budka #fejk #TVP #PiS #atak #PO

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo