Kolejna wpadka Budki. Chciał uderzyć w TVP i Ogórek – nie wyszło. „Przepraszam przez gardełko nie przejdzie?”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Posłowi Platformy Obywatelskiej znów coś nie wyszło. Borys Budka, cień ministra spraw wewnętrznych i administracji (w gabinecie cieni PO) po raz kolejny się skompromitował. Chciał uderzyć w rząd, Telewizję Polską i Magdalenę Ogórek. Udostępnił na Twitterze zmanipulowany materiał filmowy. Po tym, jak okazało się, że jest to fake, poseł wpis usunął. „A słowo przepraszam przez gardełko nie przejdzie co?” – pytają internauci.

Poseł Budka nie ma ostatnio dobrej passy. Kreowany przez poprzednie miesiące na jednego z nowych liderów opozycji został wyśmiany nawet przez tygodnik Lisa. Coraz częściej pojawiają się głosy, że spełnia on jedynie "użyteczną rolę" i po jednym sezonie mało kto o nim może pamiętać.

Poseł robi jednak, co tylko może, aby nie dać o sobie zapomnieć, lecz jak dotąd... zalicza wpadkę za wpadką. Ostatnio postanowił bronić Stanisława Biernata – sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Wykazał się wtedy nieznajomością przepisów prawa.

Znalazł się w ogniu krytyki, obrywał już nawet we własnej partii.

Teraz polityk PO zaliczył kolejną wpadkę. Poseł udostępnił fejkowy film zmontowany z wykorzystaniem fragmentu programu nadawanego na antenie TVP Info. Na nagraniu widzimy Magdalenę Ogórek zapowiadającą spot o Donaldzie Tusku i jego dokonaniach. Wszystko zmontowane jest tak, aby wyglądało na materiał programu „W tyle wizji”.

Na publikację nagrania szybko zareagowała Magdalena Ogórek - jedna z prowadzących program - i domagała się przeprosin za rozpowszechnianie kłamstwa.


Poseł PO skasował tweeta. Przeprosin jednak brak.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Portugalia. Rząd uwolnił 1200 więźniów

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Rząd Portugalii zdecydował się uwolnić 1200 więźniów w związku z epidemią koronawirusa - poinformowała minister sprawiedliwości Francisca Van Dunem. Zakłady karne opuszczą skazani, którym do końca kary zostało nie więcej niż dwa lata pozbawienia wolności.

Van Dunem wyjaśniła, że uwolnienie około 1200 więźniów to działanie prewencyjne, majce zapobiec szerzeniu się epidemii koronawirusa wśród więźniów, ale też służy przeciwdziałaniu infekcji wśród personelu zakładów karnych.

Wśród wychodzących z zakładów karnych nie mogą znaleźć się skazani za m.in. morderstwa, przemoc domową, agresję na tle seksualnym, kradzieże, przynależność do zorganizowanych grup przestępczych, korupcję oraz handel narkotykami.

W Portugalii, gdzie do 17 kwietnia obowiązuje stan wyjątkowy w związku z epidemią, funkcjonuje 49 zakładów karnych. Łącznie karę odbywa tam ponad 12 tys. skazanych.

W niedzielę po południu liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa szacowana była w Portugalii na 295, a zakażonych na ponad 11,2 tys. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts