Dowódca szczecińskiego korpusu z wizytą w Sztabie Generalnym

/ mat. SG WP.

  

Dziś szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Leszek Surawski spotkał się z gen. broni Manfredem Hofmannem, dowódcą Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie (MND NE).

W trakcie roboczego spotkania omówiono proces przygotowania szczecińskiego dowództwa do osiągnięcia pełnej gotowości (do końca 2018 r.) oraz stopniowego obejmowania odpowiedzialności za koordynację batalionowych grup bojowych Enhanced Forward Presence  (eFP) - informuje oficjalny portal SG WP. 

Drugim istotnym tematem poruszonym w trakcie rozmów była „Wizja Korpusu po 2022 roku” w odniesieniu do zmieniającego się środowiska bezpieczeństwa oraz potrzeby wzmocnienia północno-wschodniej flanki Sojuszu, ze szczególnym uwzględnieniem art. 5 Traktatu Waszyngtońskiego - czytamy. 

Na zakończenie spotkania wymieniono poglądy na temat rotacji kluczowego personelu korpusu w 2018 roku. Podkreślono, że rotacja musi uwzględniać płynne przekazanie obowiązków, z jednoczesnym zachowaniem zdolności do realizacji codziennych zadań przez WKP-W. 

Rotacja personelu MND NE w 2018 r. obejmie najważniejsze stanowiska w dowództwie, w tym przede wszystkim: dowódcę, zastępcę dowódcy, szefa sztabu oraz jego zastępców ds. operacyjnych i wsparcia. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmiszek już wykazał się poselską inicjatywą! Powołał parlamentarny zespół... ds. LGBT+

Krzysztof Śmiszek / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy (Wiosna), a prywatnie partner Roberta Biedronia poinformował, że powołał... Parlamentarny Zespół do Spraw Równouprawnienia Społeczności LGBT+. Polityk o tym fakcie - z nieukrywaną radością - poinformował za pośrednictwem Twittera.

Magdalena Biejat (Lewica Razem) została wybrana na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Podczas posiedzenia wybrano też czterech jej zastępców. Kandydaturę Biejat na przewodniczącą komisji w głosowaniu poparło 25 posłów, przeciw było trzech, czterech wstrzymało się od głosu.

Wydaje się, że za ciosem poszedł Krzysztof Śmieszek, który z nieukrywana satysfakcją poinformował na Twitterze, że powołał... Parlamentarny Zespół do Spraw Równouprawnienia Społeczności LGBT+.

Przypomnijmy, że w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" szef klubu Lewica, Krzysztof Gawkowski, został zapytany, czy jego klub złoży projekt ustawy o związkach partnerskich.

"Jednym z pierwszych projektów Lewicy będzie ustawa o związkach partnerskich. Założenia skonsultowane zostaną z osobami zainteresowanymi, środowiskiem, bo uważamy, że czas odejść od metody, w której politycy zgłaszają projekty bez konsultacji społecznych"

- powiedział.

Dopytany o to, czy miałyby być związki partnerskie w sensie ogólnym czy dotyczące tylko osób homoseksualnych, stwierdził, że "my nie jesteśmy Platformą".

"U nas związek partnerski to związek kobiety i mężczyzny, mężczyzny z mężczyzną oraz kobiety z kobietą. A nie tylko związek kobiety i mężczyzny, tak jak widzi to PO"

- podkreślił polityk.

Pytany o adopcję dzieci przez pary homoseksualne, poinformował, że "w przygotowanym projekcie nie ma takich zapisów, ale również jesteśmy przed dyskusją w tej sprawie".

"Są środowiska, które za tym lobbują, ale są też parlamentarzyści, którzy mówią >>nie<<. Ta decyzja przed nami"

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl