Łotwa kupuje Stingery

/ flickr.com

  

Rząd w Rydze w ubiegłym tygodniu podjął decyzję w sprawie zakupu pocisków rakietowych ziemia – powietrze Stinger od Danii – informuje łotewska agencja prasowa LETA.

O podpisanej umowie pomiędzy rządami Łotwy i Danii dotyczącej zakupu przenośnych systemów przeciwlotniczych Stinger poinformował szef łotewskiego resortu obrony Raimonds Bergmanis podczas wywiadu udzielonego w publicznej telewizji. Minister Obrony Łotwy nie określił jednak, ani liczby rakiet stinger ani ceny za jaką zostały zakupione. Dodał jednak przy tym, że - cena nie jest zbyt wysoka przy tym jednak udało nam się nabyć całkiem znaczną ilość uzbrojenia- . Dodał również, że umowa ta jest bardzo ważna dla rozwoju Łotewskich Sił Zbrojnych, a dzięki niej będziemy w stanie bronić naszego kraju efektywnej jeśli zajedzie taka potrzeba – oświadczył Raimonds Bergmanis. Same Stingery mogą trafić do Łotwy już w tym bądź przyszłym roku. Będzie to już drugi z Krajów Bałtyckich wyposażony w Stingery. W 2002 roku Litwa zdecydowała się na zakup sześćdziesięciu pocisków oraz ośmiu wyrzutni ręcznych za kwotę 31 milionów dolarów od Stanów Zjednoczonych.Ręczna wyrzutnia rakiet przeciwlotniczych Stinger waży 14.3 kg. Do trafienia w cel oddalony nawet o 4 800 metrów korzysta z naprowadzania na podczerwień.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Polska potrzebuje feminizmu" - pisały rok temu... A teraz? Inicjatywa Feministyczna ROZWIĄZANA!

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; facebook.com/InicjatywaFeministyczna

  

To już koniec polskiej wersji Inicjatywy Feministycznej. Facebookowy komunikat na oficjalnym profilu feministek nie pozostawia wątpliwości: "Po trzynastu latach od rejestracji Partii Kobiet, obecnej Inicjatywy Feministycznej, Ogólnopolski Zjazd Partii oraz Zarząd Partii podjął decyzję o jej rozwiązaniu" - czytamy.

Inicjatywa Feministyczna to partia polityczna, która wcześniej działała pod szyldem założonej przez Manuelę Gretkowską Partii Kobiet. Przed wyborami samorządowymi w 2018 r. Inicjatywa została jednym z sygnatariuszy reaktywowanej koalicji SLD Lewica Razem, a w wyborach do europarlamentu wchodziła w skład Koalicji Europejskiej.

Od jakiegoś czasu relacje działaczek Inicjatywy Feministycznej z Lewicą zaczęły się psuć. Efektem tego było zerwanie współpracy z Lewicą.

[polecam:https://niezalezna.pl/284319-feministki-zrywaja-z-biedroniem-czarzastym-i-zandbergiem-oskarzaja-ich-o-patriarchalizm]

- Polska potrzebuje feminizmu, lewica - jak się zdaje - niekoniecznie. Lewicę zawsze postrzegałyśmy jako oczywistego partnera w polityce. Niestety, jak to się mówi, uczucie okazało się nieodwzajemnione. Trzech przywódców lewicowych partii nie przewidziało miejsca na listach dla feminizmu

 - oświadczały działaczki Inicjatywy Feministycznej w sierpniu 2019 roku. Robertowi Biedroniowi, Włodzimierzowi Czarzastemu oraz Adrianowi Zandbergowi dostało się za... patriarchalizm.

Okazało się jednak, że bez wsparcia feministek Lewica weszła do Sejmu, a Inicjatywa Feministyczna? Właśnie... zakończyła działalność. 

- Po trzynastu latach od rejestracji Partii Kobiet, obecnej Inicjatywy Feministycznej, Ogólnopolski Zjazd Partii oraz Zarząd Partii podjął decyzję o jej rozwiązaniu

- napisano na Facebooku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts