W zajęciach uczestniczył już Mateusz Bieniek, który zmagał się w ostatnim czasie z kontuzją, ale prawdopodobnie będzie gotowy na inauguracyjne spotkanie - Bieniek narzeka na ból w stawie skokowym, jednak z dnia na dzień czuje się coraz lepiej. Ferdinando De Giorgi podziękował więc Andrzejowi Wronie, który w trybie awaryjnym został powołany na zgrupowanie kadry przed Eurovolley 2017.

W czasie wieczornego środowego treningu na Narodowym pogoda nie rozpieszczała podopiecznych Ferdinanda De Giorgiego - termometry pokazywały zaledwie 15 stopni Celsjusza, siatkarze trenowali w dresach, ale i tak humory im dopisywały.

Czwartkowy mecz zostanie poprzedzony uroczystą ceremonią otwarcia. Ma ona mieć elementy kosmiczne i nawiązywać do… europlanety. Na trybunach ma zasiąść ok. 60 tys. widzów, ale bilety są nadal w sprzedaży. Można je kupować za pośrednictwem portalu ebilet.pl.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się w czwartek o godz. 17.30 w Gdańsku - tam jako pierwsi na parkiet wyjdą zespoły Estonii i Finlandii. Turniej zakończy się 3 września, a walka o medale toczyć się będzie w Krakowie.

Kadra siatkarzy na mistrzostwa Europy 2017:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Olympiakos Pireus/Grecja), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów);

Atakujący: Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Dawid Konarski (Ziraat Bankasi Ankara/Turcja);

Środkowi: Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów), Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Kochanowski (AZS Olsztyn), Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle);

Przyjmujący: Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara/Turcja), Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Michał Kubiak (Panasonic Panthers/Japonia), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle);