Terroryści z Hiszpanii przed sądem

/ twitter.com/thespainreport

  

Mężczyźni podejrzani o przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w Hiszpanii stanęli dziś przed sądem. Przywieziono ich do sądu w Madrycie. Wprowadzono tam podwyższone środki ostrożności.

Dzisiaj sąd najprawdopodobniej zadecyduje o aresztowaniu tych osób. W hiszpańskim prawie ta sprawa rozwiązana jest w ten sposób, że zatrzymanie może maksymalnie trwać 72 godziny, natomiast w przypadku aktów terrorystycznych można ten czas przedłużyć o następne 48 godzin. Wydaje się jednak, że to nie będzie potrzebne i już dziś sąd podejmie decyzję o aresztowaniu. Kwestią otwartą natomiast jest, jakie zarzuty usłyszą. Najprawdopodobniej będzie to zarzut usiłowania popełnienia aktu terrorystycznego oraz przygotowań do tego aktu

– powiedział na antenie TVP Info korespondent TVP Cezary Gmyz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Terroryści z Barcelony byli w Paryżu! Nowe fakty kompromitują francuskie władze

W wyniku zeszłotygodniowych zamachów w Barcelonie i Cambrils zginęło łącznie 15 osób, a ponad 120 zostało rannych.

Trzech z czterech zatrzymanych nie brało bezpośredniego udziału w tych atakach. Z dwunastu członków grupy pięciu terrorystów zostało zastrzelonych podczas zamachu w Cambrils. Dwie lub trzy osoby zginęły przed zamachami, podczas wybuchu gazu w ich domu.

Wczoraj poszukiwany w całej Europie dżihadysta Junes Abujakub, który w ubiegły czwartek taranował ludzi na promenadzie Las Ramblas w Barcelonie, został zatrzymany. Hiszpańska policja potwierdziła późnym popołudniem, że domniemany sprawca zamachu w Barcelonie został zastrzelony.

Jeden z dzisiaj doprowadzonych do sądu mężczyzn to ten, który na swoje dokumenty wynajął vana, którym Abujakub taranował ludzi na promenadzie Las Ramblas. Po zamachu sam zgłosił się na policję twierdząc, że dokumenty zostały mu ukradzione przez młodszego brata, który właśnie zginął w Cambrils.

Do Madrytu przywieziono dziś również mężczyznę, który jest właścicielem samochodu marki audi, którym terroryści usiłowali rozjechać ludzi w Cambrils.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

Tagi

Wczytuję komentarze...

To się w głowie nie mieści! Brutalny gwałt... na matce? Prokuratura stawia zarzuty

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Prokuratura Rejonowa w Płońsku prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego gwałtu, którego miał dokonać 27-letni mieszkaniec gminy Płońsk. - Mężczyzna usłyszał m.in. zarzut obcowania płciowego z matką, co jest zagrożone karą od 3 do 15 lat więzienia - przekazała prokurator rejonowa Ewa Ambroziak.

Do gwałtu doszło pod koniec listopada w jednej z miejscowości w gminie Płońsk. 27-latek zmusił swoją 59-letnią matkę do obcowania płciowego. Później przerażona kobieta uciekła i zaalarmowała policję. Ta zatrzymała mężczyznę. Mógł być on wcześniej agresywny wobec matki. 59-latka miała alarmować o tym policję.

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: obcowania płciowego z matką, naruszenia jej nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariuszy w związku z wcześniejszymi interwencjami w sprawie 59-latki. Trafił do aresztu.

- Bezwzględną przesłanką zastosowania tymczasowego aresztowania, był jeszcze jeden bardzo ważny argument. Mężczyzna nie wyraził żadnej skruchy, a podczas przesłuchania stwierdził, że po powrocie do domu zabije matkę

- powiedziała Ewa Ambroziak z Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

27-latkowi grozi od 3 do 15 lat więzienia. Mężczyzna był wcześniej karany za naruszenie nietykalności cielesnej i groźby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl